Kondensatory do ECS K7S5A v3.1

(system) #1

Witam! Mój problem polega na popuchniętych kondensatorach na płycie. Chcę je wymienić, ale nigdzie nie mogę znaleść jakie mam kupić. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

(Seba86mu) #2

Kupujesz identyczne kondensatory, jak te spuchnięte, czyli symbole, które znajdują się na spuchniętych kondensatorach muszą być identyczne, jak na kondensatorach, które kupisz.

Najlepiej idź do sklepu z elektroniką i pokaż sprzedawcy wszystkie spuchnięte kondensatory. Powiedz, że chcesz identyczne.

(Karmazyn65) #3

Jeśli nie wiesz, jakie, to również nie dasz rady ich wymienić nie uszkadzając płyty.

Zanieś płytę do dobrego serwisu elektronicznego, to Ci wymienią.

Uwaga: W takich sytuacjach wymienia się wszystkie kondensatory elektrolityczne, a nie tylko te spuchnięte.

Spuchnięcie, czy korozja to tylko naoczny dowód dla laika, że kondensatory są martwe. Pozostałe nie mają prawdopodobnie nawe kilkunastu % pierwotnych paramentrów.

Wymiana nie musi być na identyczne, można wymienić na lepsze (np. te z indeksem 85 st. C na 105 st. C i pojemności o 50% większe.

Wtedy prędzej padnie elektronika niż ponownie kondensatory.

(system) #4

Z wymianą nie bedzie problemu;) Jedynie chodzi o kondensatory, bo gdzieś czytałem, że lepiej wymienić je na jakieś inne aby płyta pracowała stabilnie. Pozdro

(Karmazyn65) #5

Chciałbym, żebyś krótko opisał przewidywany proces wymiany, zobaczymy, czy nie przeceniasz możliwości, którymi dysponujesz.

(Seba86mu) #6

Totalna bzdura.

Nowe kondensatory muszą posiadać identyczne parametry (muszą być te same), jak te spuchnięte (uszkodzone).

W przeciwnym wypadku płyta główna do wymiany.

(Karmazyn65) #7

To dopiero jest totalna bzdura =D>

(Grzdylek) #8

Na tej płycie jest kilka rodzajów kondensatorów.

7 szt. najbliżej procesora to 2200 mikrofaradów - 6,3 Volt.

3 szt. bliżej tylnego panelu to 1800 - 6,3.

6 szt. wokół RAM-u i 2 szt. przy AGP i PCI, to 1500 - 6,3.

Drobnicę pomijam.

Ale przecież jest to na nich napisane. Może jednak odpuść sobie samodzielną wymianę, skoro nawet nie znasz się na oznaczeniach, bo możesz mieć więcej kłopotów, niż korzyści.

Pozdrawiam.

(Radeon95) #9

Będziesz sam wymieniał te Kondensatory -MASZ Doświadczenie

(system) #10

Dzieki za pomoc. Jeszcze raz powtarzam, że z wymianą nie bedzie problemów;) Pozdro

(system) #11

Tylko jeszcze które wybrać na allegro? Chodzi mi o te 2200uF / 6.3V. Prosze o pomoc w wyborze;)

(Rastko1) #12

Troche w tym siedziałem i najważniejsza jest średnica kondensatora potem volty i pojemność ( uF ) Nowy kondensator może mieć większe volty byle nie mniejsze i pojemność też może mieć większą byle nie mniejszą

http://elportal.pl/index.php?module=Con ... y&ceid=151