Konfigaracja routera

Witam.

Mam problem. Nie wiem jak skonfigurować router wlan 11g. Wczoraj go kupiłem i nie wiem od czego mam w ogóle zacząć. Na jakim komputerze go mam konfigurować? Na laptopie na którym chce mieć tego neta czy na stacjonarnym? Nie znam IP jego i nie wiem jak mam to sprawdzić. Pomoże ktoś? Pierwszy raz takie coś robie i kompletnie nie wiem o d czego zacząć. W komputerze stacjonarnym mam podłączony internet neo, 6 mb na kablu (modem F@st800 USB).

Pozdrawiam.

Najpierw podaj nazwę i model.

Do konfiguracji podłącz go do obijętnie jakiego komputera

następnie otwórz przeglądarkę i w pasku wyszukiwania wpisz adres IP routera (znajdziesz go w instrukcji)

potem nazwa login (instrukcja [pewnie domyślnie admin]

oraz hasło (instrukcja obsługi [pewnie admin, 1234, 0000 lub coś takiego]

Następnie w opcjach routera wpisujesz login i hasło od operatora

 

Teraz to się chyba standard N sprzedaje a nie G. Doby router w ogóle kupiłeś? Do Neostrady potrzebujesz router ADSL albo lepiej ADSL2+. Jak kolega wyżej napisał podaj model lub sprawdź na pudełku czy pisze ADSL np. TP-Link TD-W8910N ADSL2+. Jeśli nie masz takiego routera tylko xDSL to zapomnij o współpracy z Neostradą.

 

Zakładając że masz router ADSL, podłączasz go do komputera przez kabel sieciowy, w przeglądarce internetowej w adresie musisz wpisać IP routera. Adres znajdziesz na naklejce pod spodem na routerze, zakładam że będzie to standardowo 192.168.1.1 albo 192.168.0.1 i powinno wyskoczyć okienko o login i hasło. Standardowo login admin hasło admin, nie spotkałem się jeszcze z innymi. Pod spodem na naklejce gdzie znajdziesz IP powinno być też hasło i login.

Najprościej dla Ciebie będzie kliknąć w Quick Setup, czyli szybka konfiguracja bo każdy router taką opcję będzie posiadał. I po kolei według kroków, najpierw będzie okno to wpisania loginu i hasła z neostrady a później do skonfigurowania WiFi czyli nazwa sieci, hasło.

Po wszystkim restartujesz router i łączysz się z sieci Wifi na laptopie i powinno działać.

 

Na routerze powinny być 4 aktywne diody.

Power - wiadomo o co chodzi

Internet - jak się świeci to znaczy że router dobrze się zsynchronizował. Gdyby to się nie świeciło to nie masz neta, wówczas sprawdź czy wpisałeś dobrze login i hasło do Neo

ADSL - jak się świeci to znaczy że router otrzymuje sygnał od Neo

WiFi - wiadomo o co chodzi

Tu masz opisane jak powinieneś się zabrać za konfigurację routera :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t363862/