Konfiguracja 2 routerów

Witam.

Na początku powiem iż moim dostawcą neta jest UPC. Wraz z umową dostałem również router Thompson TWG870UG którego niestety nie mogę zastąpić swoim gdyż jest on podłączony kablem koncentrycznym (a mój takiego wyjścia nie posiada). Zdecydowałem się więc podłączyć Linksysa WEG120N do Thompsona aby za pomocą tego 1szego rozgłaszać WIFI, jednak coś muszę źle robić bo nie działa tak jak chciałbym.

Czy mógłby mi ktoś doradzić jak powinienem skonfigurować oba urządzenia aby połączone były LANowo a WIFI byly z drugiego urządzenia tj Linksysa.

Dodam jeszcze parę parametrów:

Thompson - 192.168.0.1 (pula 10-100) /24 DHCP on

Linksys jest ‘czysty’ ale powiem że ustawiałem 192.168.0.10 (pule >100) /24 DHCP on hermetyzacja - bridged + wifi on i takie ustawienie nie działało…

Czy mógłby mi ktoś pomóc w odpowiedniej konfiguracji?

Z góry dziękuję

A jakąś płytkę do tego linksys-a masz?

To ja może spytam wpierw dlaczego chcesz aby WiFi było z Linksysa a nie z Thompsona skoro on też ma WiFi? Po co sobie życie utrudniać?

Była ale nigdy nie używana została ‘sprzątnięta’ przez żonę i wątpię że się jeszcze znajdzie… zresztą kreatory chyba nie są zbyt pomocne?

Powód bardzo prosty - sygnał rozprowadzany przez Thompsona jest hmmmm słaby mówiąc delikatnie - nie pomaga zmiana kanałów, pasma, odstawianie od innych urządzeń (jeszcze wymienię anteny na lepsze ale dopiero w poniedziałek i trochę powątpiewam że to pomoże. Na Linksysie sygnał był bardzo silny niemal na całej powierzchni mieszkania - działało przez chwilę ale nie wiem czemu przestało (nic nie zmieniałem).

Wyłącz w Thompsonie wifi jak możesz, Linksysowi nadajesz stałe ip ze swojej puli prywatnej łączysz je kablem po switch-ach - nie wan, i tak Linksys robi ci za AP. Ale dziwię się że z routera kablowego w nieszkaniu masz słaby sygnał byc może jest coś nie tak z nim. Mieszkanie to nie domek który ma stropy itp. tu mogą i występują problemy. Jeżeli chodzi o mieszkania to nie widziłem problemów z sygnałem które opisujesz nawet na routerach z tą “mała” antenką ok. 3 dbi . A jak masz ją ustawioną? Czy jest w pionie bo to anteny dokólne są więc sygnał jest najlepszy wokół.

PS. W Linksysie wyłacz DHCP.

Niemal dokładnie w ten sposób już próbowałem i nie działało - chociaż miałem właczony DHCP na Linksysie

A jak enkapsulację użyć (dla pewności)?