Konfiguracja Asus Wl-182g v2

Witam,

Mam problem z konfiguracją tej karty sieciowej. Płyta główna na której karta jest zamontowana to Asus A7N8X i mam Windows XP. Problem polega na konfiguracji dostępu do internetu. Nie mogę podłączyć się do sieci domowej. Po instalacji sterowników do xp wyszukałem sieć i wpisałem hasło, jednak nic to nie dało. Nadal nie mogę podłączyć się do sieci.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Marcin

Hej,

A czy przypadkiem router nie ma ustawionego filtrowania adresó MAC kart sieciowych. Jeśli tak, koniecznie musisz dodać adres karty sieciowej w ustawieniach router’a bądź też w czasie łączenia wcisnąć odpowiedni przycisk na routerze. A swoją drogą - jaki to router??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam,

Kiedy zmienię kartę sieciową na Planet to wystarczy, że kliknę na sieć i wpiszę hasło i mam połączenie. Jednak potrzebuję korzystać z karty Asus. Firma routera to Planet, ale modelu niestety nie znam :expressionless:

Hej,

Wszystko zatem wskazuje na odrzucanie karty poprzez filtrowanie adresów MAC. By ominąć problem zrób tak jak pisałem - albo musisz dodać adres karty sieciowej w ustawieniach konfiguracyjnych router’a (najczęściej dostępnych z poziomu strony www) bądź też w czasie łączenia się karty wcisnąć odpowiedni przycisk na routerze.

Pozdrawiam,

Dimatheus