Konfiguracja Avast'a


(Face) #1

W dniu dzisiejszym zainstalowałem sobie antywirusa Avast 8 free i mam takie pytanie: Czy ten program wymaga jakiejkolwiek konfiguracji zaraz po instalacji? Czy warto coś zmienić, czy pozostawić wszystko w formie domyślnej?


(xyzzyx) #2

http://www.hotfix.pl/avast-free-antivir ... a-a322.htm ewentualnie https://support.avast.com/index.php?lan ... cleid=1401 Instrukcja do starszej wersji, ale może Ci się przyda http://files.avast.com/files/manuals/us ... me-pol.pdf


(Walkiria 84) #3

można:

  1. skrócić czas pokazywania dymków o aktualizacjach bazy wirusów/programu; wyłączyć dźwięki komunikatów

  2. w wersji 8 pojawiła się funkcja "software updater" informująca (w postaci dymków) o nieaktualnych wersjach wybranych programów/wtyczek, np. przeglądarka, java, flash. funkcja pożyteczna, choć może być denerwująca. jeśli zacznie drażnić, można w ustawianiach wybrać, które programy/wtyczki mają być monitorowane (bezpieczeństwo > software updater > z listy po prawej wybieramy pozycje > klikamy "więcej informacji" > i w rozwinięciu wybieramy "pomiń program" - analogicznie przywracamy monitorowane). ryzykujemy jednak w tym przypadku bezpieczeństwem systemu więc trzeba podejść do tej kwestii z głową.