Konfiguracja biosu - problem

Witam. Mam taki problem przy nowym sprzęcie którego dopiero co złożyłem. Dysk włożyłem ze starego pc pod interfejs ide ata 133. I mam taki problem bo wyskakuje błąd, i do wyboru tryb awaryjny, ostatnio działajaca konfiguracja i uruchomienie systemu normalnie. I obojętnie którą opcję wybiorę to komputer się restartuje. W starym pc też tak miałem i okazało się że to zasilacz poszedł :? ale tutaj sądze że źle skonfigurowany bios jest, bo wcale właściwie go nie konfigurowałem.

A formatowałeś dysk i instalowałeś na nowo system, po wsadzeniu go do nowego komputera? :slight_smile:

Nie formatowałem go. a moja płyta główna to msi p45 neo-f

to co ale musisz zrobić format bo masz nową płytę i jest inna konfiguracja kompa. tez to miałem na ecs k7s5a która niedługo po kupieniu się spaliła (allegro)

A wystarczy że poprostu sformatuje partycje na którym jest windows? :slight_smile:

tak i wgrasz go od nowa ;]

A z pendriva odczyta windowsa ?

hmm… nie powiem ci dokładnie. wiem ze przy linuxach jest opcja boota z pendrive.

Teraz to ja mam taki problem otóż nie moge podpiąć pod taśme ide dwóch rzeczy naraz, chcę wgrać tego windowsa ale do tego potrzebne mi podłączenie dysku twardego i napędu, ale jak obydwie rzeczy podłączam pod taśme to ich wogóle nie wykrywa w biosie, tylko jeśli są osobno pod zworke master podpięte to działają. :?

Dysk pod master a napęd pod slave podpinam…