Konfiguracja biosu

Witam wszystkich !!

załaduj ustawienia domyślne i tyle.

No i właśnie nic :frowning: Winada wstaje strasznie długo. Między innymi podczas uruchamiania pokazuje się mi takie cuś:

61a1d81fb0d7dfabm.jpg

Poza tym gdy wstaje już winda to ekran z logo Windows wisi strasznie długo, a między nim a niebieskim ekranem z napisem Zapraszamy przez jakieś kilkanaście sekund jest czarny ekran :frowning:

sprawdź czy masz podłączony napęd bo widzę że ci go nie wykrywa

Jaki napęd? Mam dwa napędy i śmigają jak na razie. To na fotce to coś z dyskiem związane jest (podpięty jest przez SATA).

Według tej fotki wszystko jest w porządku. Ten ekran dotyczy BIOS-u kontrolera RAID i wyraźnie pokazuje, że do kanału pierwszego jest podpięty jakiś dysk Western Digital. To normalne zjawisko - u mnie też takie coś jest…

Heh, tylko wcześniej tego ekranu nie było :frowning: Komp wstaje bardzo długo, sporo ponad minutę - właśnie między innymi przez ten ekran. Nie wiem co się stało oprócz tego gdy chciałem uruchomić gierkę napisało mi że nie może otworzyć OpenGL :frowning: Chyba mnie szlag trafi zaraz z tym kompem…

Z gierką już wszystko OK, ale z resztą bez poprawy. Czy ktoś może mi pomóc?

jeżeli wyciągnąłeś baterie to zresetowałeś ustawienia biosu, więc nie widzę problemu . Może poruszyłeś jakąś taśme od dysku . Zobacz czy w środku wszystko w porządku jest. A potem wklep msconfig i sprawdź jakie programy odpalają ci się przy starcie.

Taśmy i reszta jest OK, a msconfig nie ma nic do tego. Prawdopodobnie będą to jakieś sterowniki od SATA. Pobawię się po powrocie do domku z pracy.

Już wszystko OK. Pogmerałem jeszcze troszkę i dało radę :slight_smile:

To nie problem poruszenia taśmy dysku itp. Nic z tych rzeczy. W BIOSie kontrolery SATA są ustawione na RAID, BIOS szuka wtedy drugiego dysku aby RAID mógł działać. Należy odszukać tę opcje w BIOSie i zmienić ją w zależności od płyty głównej (np. zamiast RAID, Native IDE itp.).