Konfiguracja Chrome o poprawne przeładowywanie stron

Witam

Od wielu lat jestem użytkownikiem Opery. W pracy jednak lepiej sprawdza się Google Chrome dlatego chciałbym was poprosić o pomoc w konfiguracji Chrome. W zasadzie w większości już jest skonfigurowana ale pozostaje jeszcze kilka rzeczy:

1) problem pojawia się na stronach z formularzami. Po wpisaniu danych i kliknięciu wyślij czy tam potwierdź wyskoczy info, że albo dane są źle wpisane albo token/captcha niepoprawnie przepisana. To nie jest problemem, problem pojawia się gdy chcę cofnąć stronę aby poprawić dane używając przycisku wstecz lub klawisza backspace. Chrome NIE ZAPAMIĘTUJE danych wprowadzonych do formularza. Wyświetla tylko info:

Z komunikatu wnioskuję, że Chrome nie pobiera danych z cache przy cofaniu strony (przynajmniej jeśli chodzi o formularze).

Z Opery przyzwyczaiłem się, że klikam backspace, poprawiam tylko dane i wysyłam więc chciałbym tak właśnie korzystac w Chrome.

2) W jaki sposób dodać do menu podręcznego opcję aby po kliknięciu PPM na dowolny obrazek na stronie była opcja reload image (przeładuj obrazek). Ta opcja jest właśnie w Operze.

3) Trzeci punkt jest związany z pierwszym pewnie. Załóżmy, że przeglądam newsy na DP i po kliknięciu na kometarze przy newsie który znajduje się gdzieś na dole a następnie po kliknięciu backspace strona jest na nowo przeładowywana i pokazuje się górna część portalu (przeglądarka nie wraca do poprzedniej pozycji po cofnięciu strony)

4) To takie dodatkowe pytanie. Czy jest jakieś rozszerzenie lub opcja w programie która pozwala na zarządzanie loginami/hasłami w taki sposób jak robi to Opera? Chodzi dokładnie o różdżkę. Posiadam np. kilka kont w google i teraz po wejściu na google accounts w polu login/hasło mam już wpisane ostatnio użyte dane. A mogło być jak w Operze, że gdy kliknę różdżkę to w wyskakującym oknie mógłbym wybrać do którego konta chcę się zalogować.

…bardzo bym prosił o podpowiedzi

Ad 4:

Zainstaluj to rozszerzenie i po kłopocie https://chrome.google.com/extensions/de … egeplioahd, i nigdy więcej już nie myśl o zapamiętywaniu haseł.

Poczytaj http://lastpass.com/support_screencasts.php

O LastPass już wcześniej czytałem ale nie podoba mi się rozwiązanie trzymania haseł na serwerze. Wolałbym lokalnie na dysku.

ps. a jak wygląda kwestia poprzednich punktów…?

Może zna ktoś rozwiązanie punktu nr 3? To jedyna rzecz, która denerwuje mnie w chrome. Na niektórych stronach działa poprawnie, tzn. wraca do tego miejsca w którym się było, ale niestety n wielu nie… :cry: