Konfiguracja comodo firewall


(system) #1

Witam ! Zainstalowałem comodo firewall, ale chcę tą zaporę dobrze ustawić, aby skutecznie chroniła komputer, a przy tym nie sypała komunikatami zablokuj/zezwol. Proszę o pomoc.


(W!nter) #2

Włączasz Comodo/Zakładka Firewall/Ustawienia Zachowania Zapory Sieciowej I wybierz sobie tak aby było najlepiej dla Ciebie.


(system) #3

Opis

http://grzglo.jogger.pl/2009/11/20/como ... -security/


(Dimatheus) #4

Hej,

Opis do nieco starszej wersji Comodo, ale nowsza różni się tylko nieco nazwami i położeniem niektórych elementów. Ogólnie powinno pomóc.

Jeśli nie chcesz widzieć natłoku komunikatów, kliknij w ikonkę Comodo i ustaw zaporę na tryb uczenia bądź bezpieczny - w tych trybach firewall będzie automatycznie podejmował decyzję, co dopuścić, a czego nie. Komunikaty będzie wyświetlał tylko, gdy będzie to niezbędne.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Leonardofree44) #5

Ja zawsze przy instalowaniu wybieram opcję "Sam firewall" bo opcja z defense+ to gwarancja masy komunikatów.


(Dimatheus) #6

Hej,

Po części racja. Ale tylko na początku wyświetla masę komunikatów, później ich ilość zdecydowanie maleje. A jakby nie patrzeć zabezpieczenie z HIPS'em jest skuteczniejsze niż sam firewall; większe bezpieczeństwo z większą ilością komunikatów czy mniejszy jego poziom przy niewielkiej liczbie komunikatów - coś za coś... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus