Konfiguracja drukarki

Witam,

Mam taki problem a mianowicie chodzi o to, że nie mogę skonfigurować u siebie drukarki podłączonej do innego komputera w sieci. Wiem, że jest to panelu sterowania --> drukarki i faksy i dodaj nową ale tam konfiguruje i każe mi wpisać jakąś pełną nazwę drukarki, jakieś dane itp. Udało mi się dodać coś “Microsoft Office Document Image Writer” ale to nie drukuje. Wie ktoś może co zrobić i jak zrobić by była u mnie drukarka? Kiedyś działała ktoś mi to zrobił ale teraz nie pamiętam jak…

Drukarka to HP OfficeJet G85

Czy drukarka na tym „drugim” komputerze jest udostępniona?

Jeżeli jest to wybierz otoczenie sieciowe, nazwę komputera z którego chcesz korzystać wśród nazw udostępniony katalogów będzie też ikona drukarki kliknij na nią dwa razy

Tak jest udostępniona ale dalej nie rozumiem? Kliknij dwa razy i? Otoczenie sieciowe to dokładniej?

Po wybraniu otoczenie sieciowe pojawi się lista komputerów w sieci.

Po wskazaniu wybranego komputera (podwójne kliknięcie) pojawi się nazwa udostępnionego dysku (katalogów) oraz symbol drukarki, jeżeli na obu komputerach jest zainstalowany ten sam system operacyjny podwójne (na ikonę drukarki) kliknięcie spowoduje zainstalowanie drukarki.

Ok dzięki zrozumiałem :slight_smile: Niestety nie mogę tego chwilowo zrobić bo nie mam dostępu do drugiego komputera. Ale dzięki za pomoc.

Pozdrawiam