Konfiguracja dysku SSD


(Viva77) #1

Witam. Będę montował dysk SSD w swoim laptopie. Wybór padł na Plextor M5 128GB. Na razie będzie to jedyny dysk. Poźniej może zainstaluje tego wyjętego HDD w miejsce napędu DVD. Mam pytanie do użytkówników SSD, którzy już dłuższy czas pracują na tym dysku odnośnie konfiguracji. W necie jest niby dużo informacji na ten temat, ale wiele sprzecznych. Tryb AHCI mam już włączony. Wiem, że trzeba jeszcze wyłączyć defragmentację i indeksowanie. Sprawdzę jeszcze, czy włączyła się funkcja TRIM. Podobno to podstawa i resztę "ulepszeń" można sobie darować. Co o tym sądzicie?


(kp1971) #2

Możesz jeszcze wyłączyć Prefetch. Są różne opinie na ten temat. Ja u siebie nawet na HDD miałem to wyłączone bo nie było różnicy (zauważalnej) dla mnie. Co do innych porad typu przerzucenia cache przeglądarki, temp, pliku stronicowania to daj sobie spokój. Po to się kupuje SSD żeby wszystko było szybciej.

ps. Użytkuje dysk Intela 330 60 GB od siedmiu miesięcy, który jest mniej zaawansowany od Plextora i żadnych problemów.


(Srrs1988) #3

Polecam lekturkę: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -3230.html


(Ja$) #4

...zerknij tu:

http://www.porady.org/ssd-windows7-dysk/


(MrBeckham666) #5

nie ma co przesadzać z tą optymalizacją z plikami stronicowania daj sb spokój ustaw tylko min i max wartość taką samą i bedzie ok;]