Konfiguracja gmail-a

witam, mam problem z konfiduracją Thunderbirda 2.0.0.9. na stronie jest konfiguracja do wersji 1,5 a ona różni sie od 2. program do rozwiązywania takich problemow polecany porzez Gmaila (Gmail POP Troubleshooter) pokazuje mi ze powinienem to naprawic: niepoprawna nazwa użytkownika oraz Adres w polu ,Od" jest niezgodny z kontem ale ni cholery nie wiem jak. próbowałem ręcznie też konfigórowac wszystko od nowa wedłog wzorow ale też nic to nie daje.

Sprawdź to: viewtopic.php?f=7&t=213716

niestety, tak też robiłem i jajo wychodzi. ciągle pokazuje się komunikat 14861527tm4.jpg

Ja u siebie mama gmaila u siebie ten sam program pocztowy jedyne co musiałem zrobić to przy tworzeniu konta to nie konto pocztowe a konto gmail acha sprawdź jakich serwerów to konto używa bo to jest problem wiem coś o tym wejdź ze stronki na swoje konto kliknij ustawienia i skopiuj ustawienia jakie tam masz

a możesz dokładnie napisać co, jak i gdzie?? konfigurację kont w kliencie przelecialem na wylot 5 razy i już nie mam pojęcia co jest jeszcze źle, a opcji o których mówisz znaleść nie mogę. jakie dokładnie ustawienia mam skopiować?? obojętnie czy tworze konto gmail czy konto pocztowe te same problemy są.

Ja w thundebirdzie takiego problemu mnie miałem .Wystarczyło przy konfigurowaniu z aznaczyć gmail ,wpisac sam login i haslo

Jeżeli to niepomoże to juz niewiem …

1.Zaloguj sie na gmaila

2.Wejdz w ustawienia, a nastepnie w zakladke Przekazywanie i POP/IMAP

42700557qt6.th.jpg

3.W Usłuka POP wybierz opcje uaktywnij jaka ci pasuje

96404953hw0.th.jpg

4.Zapisz ustawienia

I sprawdz czy działa

A może problem tkwi w Firewallu ??

SPRAWDZ

w tym przypadku nie tkwi w firewallu, ja też miałem takie problemy dlatego wchodzę przez webmaila :stuck_out_tongue:

Może by nam autor odpisał ??

Czy wszystko ok i jak do tego doszedł …

CZEKAMY

kubiako , na forum używamy polskich znaków (żźćąś itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

wszystkie posty już poprawiłem. co do opcji POP w gmailu to mam wyłączone od początku bo od razu w innych źródłach było o tym napisane. co do firrewallu to mimo wyłączenia całkowitego problem pozostał :?

Dobra znowu zainstaluję to zobaczę jak to rozwiązać. Przy okazji ja troche zyskam :slight_smile:

A to wyczytałem na stronie projektu:

Łatwy dostęp do serwisów pocztowych

Za pomocą programu Thunderbird 2 można jeszcze łatwiej korzystać z kont pocztowych w serwisach WWW. Aby korzystać ze swoich kont za pomocą Thunderbirda, użytkownicy Gmail i .Mac muszą podać tylko nazwę użytkownika i hasło.

mateuszcedro , w związku z tematem viewtopic.php?f=1&t=213590 Twój ostatni post ląduje w śmietniku.

Zaczynamy od nowa stare konta usuń (oczywiście stare konta Gmail)

  1. narzędzia>konfiguracja kont>Dodaj nowe konto> z menu wybieramy Gmail Dalej w pierwszym wprowadzamy nazwę taką jaki mamy adres email w drugim adres email (Jego cześć do małpy)>dalej wyskakuje podsumowanie zakończ

2.Klikamy na odebrane w koncie Gmail i pobierz w lewym górnym rogu wyskakuje okienko z prośbą o podanie hasła wpisujemy hasło i zaznaczamy Użyj menadżera haseł>ok

3.serwer poczty wychodzącej powinien być ustawiony poprawnie a więc “smtp.gmail.com” używaj Identyfikatora i hasła zaptaszkuj i wpisz pełny adres z @gmail.com.

4.nic innego jak tylko rozsiąść się wygodnie i korzystać.

Miłego użytkowania :slight_smile:

W związku z usunięciem mojej odpowiedzi, podaję jeszcze raz, że uaktywniona musi być usługa przekazywania do klienta.

GMail>Ustawienia>Przekazywanie POP/IMAP>Obsługa POP>Włącz (możesz sobie wybrać opcje) + włącz IMAP (opcja niżej)

działa! !!