Konfiguracja i zabezpieczenie w domowej sieci bezprzewodowej

Chciałby uzyskać pomoc jak zabezpieczyć i jak skonfigurować sieć bezprzewodową pomiędzy komputerem stacjonarnym a Laptopem do używania internetu za pomocą Rutera Linksys WAG200G. Mam podłączony komputer stacjonarny za pomocą przewodu który był dołączonego w wyposażenu w opakowaniu z Ruterem .Wszysto działa komputer stacjonarny jak i laptop wykrył sygnał radiowy Wi-Fi , lecz podejżewam że ktoś kożysta z mojego z mojej nie zabezpieczoej sieci radiowej ponieważstrowy bordzo wolno się otwierają jak również podczas ściągania transfer spada do szybości jak w modemie a man 1024 MB z Netii. Proszę o podanie jeżeli jest to możliwe krok po kroku sposób zabezpieczenia sieci przed bezczelnymi niepożądanymi cwaniakami. Jestem laikiem w tych sprawach i dlatego proszę o pomoc.

Z poszanowaniem Zygmunt

Przede wszystkim należy oddzielić temat zabezpieczeń pomiędzy komputerami w Twojej sieci od tematu zabezpieczenia sieci przez intruzami z zewnątrz.

Zabezpieczenie przed intruzami powinno składać się z minimum trzech pierwszych elementów, a najlepiej z wszystkich pięciu:

1. Włączenie dostepu przez filtrowanie adresów fizycznych kart sieciowych (MAC).

2. Ustawienia szyfrowania minimum WPA/TKIP z wymyślonym długim kluczem.

3. Zmiana SSID i wyłączenie rozgłaszania SSID.

4. Wyłączenie zdalnego zarządzania routerem oraz przez WiFi.

5. Wyłączenie serwera UPNP.