Konfiguracja Internetu na Mandrivie - Orange


(Bexs) #1

Zainstalowałem Mandrive 2008 free sobie na laptopie. Połączenie z netem w Win XP miałem zawszę przez orange bezprzewodowy przez modem novatel merlin XU870 i na xp odbierałem neta przez program business everywhere ... no ale to bylo na xp ... orange ma programy pod wina a pod linuxa nie ma ... przeszperalem sporo strona aby to jakoś zadziałało... Linuxa znam od 4h :slight_smile: no ale nie mogę wykombinować... normalnie wchodzę w sie ći tam ustawiam połaczenie przez 3G/HSDPA/GPRS i wykrywa mi modem ale nie chcę łaczyc ;/ co robic ? jak to rozwiązać ? proszę o pomoc

// Połączono posty.

nadal cisza? znalazłem taką strone http://www.novatelwireless.com/support/ ... linux.html

staram się robić wszystko jak jest napisane ale cos mi nie wychodzi ;/ nie do konca wszystko rozumiem tam (ang. mialem tylko 3 lata :P) no i na tej mandrivie robie to w tych konsolach ale nic ... mógłby ktoś pomoc ?


(roobal) #2

Coś słabo szukałes :slight_smile:

http://www.linux.rk.edu.pl/w/p/novatel- ... 0-i-linux/

http://www.mandrivalinux.eu/showthread.php?t=205340

A już chciałem tłumaczyć opis ze strony, która podałeś ale tknęło mnie żeby sprawdzić czy rzeczywiście nic nie ma na necie żadnego opisu po polsku :slight_smile:

Następnym razem polecam szukać za pomocą http://google.pl/linux ----> wg mnie wyszukuje lepiej niż googel.pl po wpisaniu dany problem+linux.

Pozdrawiam!