Konfiguracja internetu radiowego

Cześć wszystkim! ;] mam taki problem ;D mam internet radiowy i sama nie potrafie go skonfigurować do końca. Informatyk za to bierze 50zł i to jest dla mnie za dużo! strasznie mi sie komputer teraz sypie i ciężko mi na nim pracować. chciałabym zrobić format (to już potrafie:D) i zainstalować wszystko od nowa. tylko ten problem z internetem. mam karte tą internetową GL2422VP ale nie mam do niej zadnej płyty a tu jest potrzebbny program WLAN MONITOR. nie wiem skąd go wziąć i jakieś sterowniki. Ok tak wygłąda ta konfiguracja:

Konfiguracja

Co znam z tego, znaczy się jakie znam parametry to:

Adres IP

Maska podsieci

bramka domyślna

jakieś adresy DNS

i klucz aby sie podłączyć do tego internetu.

Kto się na tym zna mogłby mi napisać krok po kroku jak to ustawić i zainstalować?

Z góry dziękuje wszystkim którzy mi pomogą :* :mrgreen:

http://www.alloy.com.au/web_download/Wi … VP/Driver/ <=stery

Skoro jest to internet radiowy to te parametry które znasz Adres IP maska podsieci itd. raczej nie będą potrzebne przy konfiguracji oprócz klucza który jest zapewne do funkcji encryption (czyli szyfrowanie Wpa) po zainstalowaniu sterowników powinna się pojawić w zasobniku systemowym ikonka z połączeniem sieciowym kliknij na nie prawym przyciskiem i wybierz wyświetl dostępne sieci bezprzewodowe poszukaj na tej liście sieci z którą powinnaś się połączyć kliknij na nią 2 krotnie myszką powinno pojawić się okienko w które możesz wpisać klucz jakbyś nie wiedziała która sieć jest twoja to masz przecież do niej dane takie jak adres IP itp. więc w końcu trafisz na tą właściwą

tak… ale czy to nie jest tak ze oni musza mnie jakos tak zalogować czy coś? bo ja mam chyba przyporzadkowane IP. no bo jakbym kazdy mial key’a i za free sie podlanczal… czy te IP i maski nie sa przyporzadkowane tylko do mojego komputera?