Konfiguracja kart sieciowych

Siemka mam prożbe aby ktoś mi napisał albo dał link do stronki gdzie jest opisane krok po kroku jak skonfigurować karty sieciowe, jakie przypisać ima adresy aby widzały się w lokalnej sieci z jkaich przedziałów i jak na przykładzie 2 kompów udostępnić neta :-o z góry dięki

http://www.banita.pl/konf/siecwin9x.html do 98 me

http://www.banita.pl/konf/siecwinxp.html 2000/xp

dzięki pysiu :stuck_out_tongue: jestem zadowoony z tej stronki w 50% to itak nieżle>Chętnie bym jeszce poczytał o konfiguracji itp. jka cos macie to dawać dzięki :stuck_out_tongue:

a jakie żródło internetu chcesz udostępnić na inne komputery wiecej szczegółów podaj

nie chodzi mi ożadne źródła po prostu nie wiem jak ręcznie ustawia się karty sieciowe jakie przypisuje im sie numery z jakich przedziałów.Chodzi mi o to jak skonfigórować 2 kompy połączone kablem sieciowym tak aby się widziały w tej sieci i zarówno na jednym jak ina drugim było połączenie z netem(neostrada) :slight_smile: dizęki za zainteresowanie czekam na wskazówki

Pula adresów prywatnych wykorzystywane do adresowania w LAN.

10.0.0.0 - 10.255.255.255

172.16.0.0 - 172.31.255.255

192.168.0.0 - 192.168.255.255

Wykorzystaj adresy z puli adresów 192.168.xxx.xxx

Komp 1

Adres IP: 192.168.0.2

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.0.1

Komp 2

Adres IP: 192.168.0.3

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.0.1

Wpisujesz taką sama nazwę Grupy Roboczej na obu komputerach.

Komputery powinny się widzieć.

Bezpośrednie połaczenie poprzez karty sieciowe np. skętką UTP kat. 5e. Końcówki RJ 45 zarabiasz jako Cross-Over tzn. wg właściwej kolejności kolorami.

Pierwsz strona kabla: (kolory kabli w skrętce)

pomarańczowo-biały

pomarańczowy

zielono-biały

niebieski

biało-niebieski

zielony

brązowo-biały

brązowy

Druga strona kabla:

zielono-biały

zielony

pomarańczowo-biały

niebieski

niebiesko-biały

pomarańczowy

brązowo-biały

brązowy

Za pomocą HUB’a lub Switch’a obydwie końcówki RJ 45 zarabiasz wg pierwszej strony kabla, ponieważ z reguły te urządzenia mają gniazda skrosowane, chociaż są HUB’y, które nie mają takich gniazd wtedy jeden z kabli robisz Cross-Over a drugi prosty tzw. Straight Through.

Komputery muszą być w tej samej “Grupie Roboczej”.

Prawdopodobnie można kupić już zarobione kable w sklepie.

Opisane powyżej, gdybyś chciał sam sobie takie kable zrobić, na pewno taniej.

Musisz mieć włączone udostępnianie plików i drukarek.

:okulary:

ale żeby podłączyć neostrade najlepiej należałoby zakupić router z wbudowanym modemem i można rozdzielic w łatwy sposób neo na dwa lub kilka kompów .

o to mi właśnie chodziło Golden Finger :smiley: wielkie dzięki chociaż z tymi skrętkami kabla rj45 wątpi żebym dał rade ale dzięki za schemat moz kiedyś się w to pobawie narazie pozostawiam to fachowcom:)

Dane:

  • łącze radiowe podłączone do kartyD-Link DWL-520+(na jednym z komputerów)

  • zintegrowane karty sieciowe (już na obu)

Chcę udostępnić internet podłączony do pierwszego, temu drugiemu. Czy wystarczy więc, jak wyżej napisano, kabel do sieciówek i utworzenie nowego połączenia? Może, jeśli będziecie tak uprzejmi, zrobicie mały przewodnik “krok po kroku”?

Hmmm, czy jest w jakikolwiek sposób możliwe, że dostawca zorientuje się, że rozdzielam sygnał?