Konfiguracja karty USB-WiFi - TL-WN721N

(krzych5610) #1

Do laptopa firmowego, starszy model, została dokupiona karta WiFi - TL-WN721N ( TP-LINK ) na port USB. Karta pracuje z protokołem WPA/WPA2 // EAP / EAP-TTLS / PEAP (EAP-GTC) /PEAP (EAP-MSCHAP-V2) /LEAP / EAP-FAST /EAP-SIM.

Router firmowy, z którym próbuję nawiązać połączenie to model pracujący dla łącza WiFi z protokołem WPA/WPA2-PSK.

Czy istnieje możliwość połączenia się przy pomocy tej karty? Czy robiący zakup dla firmy niestety wtopił?

(adamok) #2

Nie no, jak podłączysz do laptopa i włączysz wifi w połączeniach sieciowych i zacznie wykrywać sieci to powinnien automatycznie skonfigurować się z połączoną siecią ( typ zabezpieczeń sieci itp. ). Przed instalacją karty WiFi należało by zainstalować sterowniki znajdujące się na płytce dołączonej do owej karty.

(tomeeek64) #3

Sterowniki - http://www.tp-link.com.pl/support/download/?model=TL-WN721N&version=V1#tbl_a

(krzych5610) #4

Temat rozwiązany. Problem tkwił w zainstalowanym systemie operacyjnym. Na laptopie, starszy model, był postawiony system Win-2000, stąd te nietypowe tryby szyfrowania dla WiFi. Zainstalowałem na próbę XP i sterowniki od karty zainstalowały się prawidłowo. Laptop zapewne pójdzie do kasacji, tylko szef się uparł i liczył, że może coś z niego jeszcze da się zrobić. Poza XP nie można nic nowszego zainstalować. Ma za słaby procesor.