Konfiguracja kompa

Czesc,

czy oplaca mi sie kupic nowy komputer z taka konfiguracja:

Pentium 4 530 z tech HT(3.0GHz , 800MHz z fsb 1MB cache L2), 512 mb ddr 400MHZ, dysk 120 gb 7200,dwusystemowa nagr. samsung x 16 +/- rw

grafika nvidia gx 128 mb,tv out,karta muz zintegrowana 6 kanolowa , karta sieciowa port usb 2.0 za 1999 zł. DO celów troche gier i troche do pracy.

Jeszcze pytanie: jaka płyta główna? Brak tej informacji oraz cena zalatują mi hipermarketem… jeśli to komp z hipermarketu to odradzam - mam same złe doświadczenia. Ostatnio naprawiałem takiego koleżance - miał zasilacz o nominalnej mocy 250W :!: Fakt że konfiguracja była sprzed 2 lat i jakoś chodził an tym zasilaczu ale padł dosłownie po kilku dniach od utraty gwarancji. Za te 2 tys można już coś przyzwoitego złożyć. Ale jeśli to komp z pewniejszego źródła i jesli płyta gł i zasilacz są przyzwoite to cena atrakcyjna jak na P4 z HT…

ta oferta jest z Media Markt i nic nie pisze o płycie gł.o co chodzi z tym zasilaczem , jaki musi byc? 350 W WYStarczy ?

oferta wydaje mi sie dobra :slight_smile:

Ja bym nie ryzykował

to tak jak kupisz z supermarketu to masz plyte bez OC bo to jest robiona na zasadzie wyprodukowane przez firme dla kogos z najtanszych podzespolow

(tak jak soczki dla deskontu Biedronka hiihh)

wiec plyta glowa do wymiany

grafika takze (zwykly no-name)

bo to jest reklama wciska sie ludziom kit

wystarczy ze napisza ze wydajny procesor P4 3GHZ (nigdy AMD)

buhabuha - minely te czasy juz, AMD RuLEZZ

do tego pewnie koreanskie napedu czyli stacja FDD

dysk oraz nagrywara czyli LowEnd

kompletny

wiecej zwisow niz uciechy

tak jak mowie

troche rzeczy do wymiany

by cieszyc sie

sprzetem

dla P4

400W zasilacz pelne - jest teraz standartem

Oferty hipermarketów charakteryzują się tym, że reklamowane z konfiguracji kompa jest to co dobre a reszta pomijana. Fakt że wiekszość osób nazwa i model płyty gł. niewiele mówią a takie Pentium 4 i duuuuużo Mhz obok to już robi wrażenie. I tak to jest że zbija się cenę za taki komp w ten sposób że wkłada się najtańsze elementy o które i tak wiekszość klientów nie pyta. Njaczęściej płyte gł. i zasilacz, pamieci RAM jakieś “no name” itd itd.

Pytałeś o zasilacz - P4 to cholernie prądożerny procesor. Obawiam sie że nawet 350W z zasilaczu to mało, o tych 250 co pisałem nie ma nawet mowy ale takiego tam nie będzie, nawet oni aż tak nie oszczędzą :slight_smile: i do tego marka zasilacza jst ważna, nie tylko ilośc Watów. W tym kompie z Media Markt bedzie pewnie zasilacz Megabajt albo Codegen - najgorsze z mozliwych. Jest na czy oszczedzić, bo ich cena to ok 60 zł a najlepsze zasilacze kosztują po kilkaset. Długo by jeszcze pisać. moje zdanie jest takie: za te pieniądze można coś fajnego poskładać. Oferta marketu jest fajna dla kogoś kto nie chce wnikać w szczegóły kompa, chce go tylko przynieść, postawić, włączyć i żeby po prostu działał. Ale to nie będzienajlepszy mozliwy komputer za tą cenę, pomimo fajnie wyglądających na ulotce parametrów. Ja odradzam, ale może ktoś sie jeszcze wypowie? I może przkona mnie, a zwłaszcza ciebie że nie mam racji? :slight_smile: PZDR

PS Kamcia, juz cie o to na priv pytałem ale ty nic - czemu piszesz “wierszem”? Scroll mi sie w myszy za szybko zużywa :smiley:

Ale trzeba przyznać że rozkładająć taką "promocję: na części i patrząc na ceny poszczególnych części w sklepach to wychodzi trochę taniej, zwłaszcza wtedy gdy dorzucają jeszcze trochę softu.

A co wy chcecie od zasilacza ? Ja miałem przez 3 lata zasilacz 200 Wat (jakiś noname), a w kompie dwa dyski, cdrom, nagrywara, amd athlon 2200, 3 duże wiatraki i jeszcze jakieś rzeczy… i to wszystko przez 3 lata chodziło bezproblemowo !!

NUKEM , to się tylko możesz cieszyć. :?

Zasilacz to podstawa.

Wytrzymałość sprzętu zależy głównie od jego użytkownika, to co na nim robi i jak o niego dba!! Kupując słaby sprzęt ale nie obciążając go nadmiernie można spokojnie na nim ciągnąć kilka lat. Kupując super cacko,wykorzystując je do granic możliwości, grzebiąc w nim nie mając zielonego pojęcia możemy cieszyć się zaledwie kilka dni.

Może się nam trafić też nieszczęśliwie poprostu BUBEL.

Takie krótkie podsumowanie :slight_smile: