Konfiguracja komputera-czy odpowiednio dobra?

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1490-6

Maksymalne FSB ~300MHz. i to ma być ta dobra płyta? zła nie jest ale za 70zł więcej jest Asus P5N-E albo Abit AB9.

Do lekkiego podkręcenia e4300 wystarczy.

Nie wiem czym się tak zachwycasz :roll:

EDIT:

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=8 … gGA945PLS3

ta ma podobne osiągi do p5ld2. Taka oszczędna do e4300.

:o :o :o :o Pentium D :o :o

No to chyba kolega kxxxxxj ma nas za wrogów choć ja bym go i wrogowi nie polecił :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kolego bierz to co napisał Wigrus i bedzie ok no chyba, że chcesz intela no to C2D E 4300 i absolutnie nie pchaj sie w tego Pentium D

@dybos

Nie, nie mam wrogów i nie zależy mi na tym czy będziesz mnie komuś polecał czy nie. Po prostu nie lubię jak ktoś serwuje mi linki do stron które robią testy w wiadomym celu, a sam może powierzchownie ocenić produkt. To wszystko nakręca jeden wielki monopol.

Nikt nie wmówi mi, że tak nie jest, nie rzucam słów na wiatr.

Procesor sam w sobie jest lepszy - dla mojego i waszego spokoju, jednak nie pod tym co napisałem w pierwszym poście. O tym właśnie mówię od początku (Boże widzisz a nie grzmisz).

Zapewne też nie miałeś okazji wykorzystać potencjału jaki drzemie w pentium d, i dlatego tak piszesz.

Mówiłem, że tego procka bym nie polecił.

ghz to nie wszystko.

Co racja to racja Tobi :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

OMG! Teoria spiskowa się szykuje, tk i thg to macka monopolu :hahaha:

jeśli chodzi o monopol to intel jest monopolistą, więc czemu polecasz te procki, AMD ma czyste rączki.

Może ma dobre ogrzewanie, po co kommu drzemiący procesor, co da te podkręcanie? Większą temp, pobór prądu.

Ten proc drzemie bez o/c po o/c się najwyżej przewraca w łóżku.

Sam w sobie jest lepszy… :x

kxxxxxj skończ pisać te brednie, co post się coraz bardziej kompromitujesz.

kxxxxxj - powiem tak - to forum i w dobrej gestii jest “pojechać” po czymś po czym się ogólnie “jeździ” a tu wszystkie procesory intela (ocz. z wyj. C2D) to grzejniki , palą się , badziew , od rozumu odjęte te procki są - bo pentium 4 , D czy nie daj Bóg Celeron - szajs - ohydzctwo … a jest tak bo kiedyś ktoś napisał , że badziew następny go poparł i poszło … na tym forum pentium to grzejnik i tyle , bo jeden tak wymyslił i reszta jak katarynki za nim. Jak zasilacz nie Fortron i Chief ( i ze dwie trzy inne marki) - spali Ci kompa natychmiast , że Ci do tej pory nie spalił ? - napewno jeszcze dziś Ci spali !!

@Tobi

Napisałem Ci coś ostatnio, jednak próbujesz dalej nawiązać rozmowę. Ja na Twoim miejscu już dawno bym przestał.

Jeśli tak bardzo chcesz, to zrobię Ci tą przyjemność.

Czy Ty na prawdę wierzysz w wyniki tych testów? Bo dla mnie pierwszy jest procesor, którego producent więcej zapłacił. Pewnie będziesz się znowu ironicznie smiał, ale nie zdarzyło Ci się kiedyś popatrzeć na np. wyniki 3dmark i zrobić test własnoręcznie - po czym porównać wyniki?

Może jak pomyślisz to znajdziesz odpowiedz na pewne pytanie.

Co do samych firm nie będę się wypowiadał, natomiast procesor polecam bo jest dobry. To chyba logiczne.

I to niby ja się kompromituje…

Tak, jak go wyciągniesz z mojej konfiguracji i wsadzisz do innej przystosowanej do niego. Ciężko się myśli, prawda?

No ale dobrze już, dobrze. Bo to za dużo przyjemności jak na jeden raz.

@dariuszo

Tak też zrobię. Ciągnięcie tego wątku nie ma najmniejszego sensu…

Witam!

Tak czytam co piszesz kxxxxxj i dochodzę do wniosku, że Ty laik jesteś totalny chyba… daj już sobie spokój z chwaleniem czegoś, co na pochwały nie zasługuje - nie pogrążaj się już.

“natomiast procesor polecam bo jest dobry.”

NIE JEST DOBRY, jest wręcz tragiczny, Athlony go biją na łeb, o C2D już nie wspomnę.

Kolego nadrób zaległości w wiedzy i wróć na to forum.

@Remix

Również witam!

Tak sobie czytam to co piszesz i stwierdzam, że jesteś śmieszny. Pytasz dlaczego? Oto odpowiedź:

To chyba czy na pewno? Nie wiesz - ale się udzielasz.

Obraziłeś mnie w ten sposób.

I śmiesz nazywać mnie mianem kolegi? Wolne żarty.

Tak poza tym to jak dajesz takie dobre rady, to może sam

Nie neguj mojego zdania, po prostu napisz swoje.

Żegnam

kxxxxxj:

Fajny dysk twardy…Samsunga! :shock: :o

Grafa Asus :lol: (przecież tutaj każdy poleca Galaxy lub Palita łatwo było się domyśleć,popatrzeć po tematach zamiast sypać bzdurami[że o taktowaniach karty nie wspomnę]). :lol:

Te Geile w przebraniu po spodem to samo co Gódram :stuck_out_tongue:

I ja nie wiem czemu Pentium D ?? n/c…

To napewno nie będzie dobry zestaw dla gracza :wink:

Pozdro :!: :wink:

@Dig-It

Komputer nie miał być dla gracza, a do wszystkiego. Kolejny znawca tematu…

Chyba zacznę robić listę :kreci:

Poczytaj ten temat 90 tysięcy razy i wyłap to zdanie :

(chyba że jesteś ślepy),nie wiem czy widzisz co piszesz…ale to twój problem

Odpowiedź: Komputer MIAŁ być dla gracza :evil: :mrgreen: .

@Dig-It

Chyba, że Ty jesteś ślepy… Wróć na pierwszą stronę i przeczytaj wszystko. Może jednak zbyt dużo wymagam, więc zacytuje:

Tylko do grania? Ja widzę różnicę między graczem, a kimś kto gra czasem. Gdyby było napisane, komputer dla gracza do 2000 zł, wtedy byłoby wszystko ok.

Cena sprzętu 1973 zł

Nie można powiedzieć że sprzęt nie miał być do grania skoro on podał procka C2D :o ,mi się wydaje że kolega będzie na nim dużo grał i tak tanio złożył…

Zreszta co to za różnia moge podać cene kompa 4000 zł i nie napisac ze dla gracza nie ma siły żeby nie złożyć PCta za tyle pieniędzy i pograć choćby na średnich ustawieniach…

@Dig-It

C2D utożsamiasz z graczami? A śmiałeś się ze mnie…

Apel do wszystkich:

Może wrócimy do dobrych rad dla autora tego topiku? Bo chyba tylko ja od tej “wymiany zdań” pomyślałem o nim. Nie ukrywam też, że miałem już dawno zakończyć rozmowę, jednak kto uważny ten zrozumie dla czego nie skończyłem.

Do autora topiku:

Masz teraz wyraźny obraz tego, jak można liczyć na poziom wypowiedzi - czy dobre rady niektórych forumowiczów. Mnie to przeraża.

Kończę już, więc nic do/o mnie nie piszcie (tutaj) - bo o nieobecnych się nie mówi. Jak już koniecznie nie możecie sobie dać na luz to PW. Zanim coś napiszesz przeczytaj wszystko od pierwszej strony do tego momentu.

Pozdrawiam.

kxxxxxj nie czepiaj się aż tak bo przecież komputer dla gracza nadaje się do internetu i ogólnie do wszystkiego.

Dig-It nie miał na myśli że ten komp ma być tylko do grania.

A ten polecany przez ciebie pentium4x2 czyli pentium D nie nadaje się do grania i do innych rzeczy, ten procesor ma tylko jedną zaletę w zimę ogrzewa mieszkanie :hahaha: Intel Core2 Duo jest lepszy od tego badziewia co polecasz ma lepszą wydajność nawet 4 krotnie, nie grzeje mieszkania.

Wlasnie ten proc utozsamia sie z graczami bo jest najwydajniejszy do tego. :x I wiele innych zeczy polecanie komus P4D w tym momencie na rynku to glupota lub niewiedza,jak juz niema kasy na E4300 wtedy wchodzi Athlon co P4D bije na lep na szyje.Faktycznie podajes konfig na pierwszej stronie do bani i niema co sie klucic bo koledzy ladnie ci wytlumaczyli ze za ta kase wydajniejsza jednostke mozna kupic :smiley:

Biostar P965 775 Intel 355

http://www.morele.net/?pg=product_info& … ame&dspl=p

E4300 1.80GHz 630

http://www.morele.net/?pg=product_list& … ,&dspl=p

A-Data 667 220zl

WD1600AAJS 8MB 195

Sapphire Technologies X1650XT

http://www.morele.net/?pg=product_info& … ame&dspl=p

reszta na zasilke MC-350 ATX 2.0 125zl w innym sklepie i wyjdzie rowne 2000zl lub dolozyc 60zl na Amacrox 450W

to jest przyklad na szybko,bo do pracy ide i porownaj ze swoim zestawem

:o :o Ty o nim pomyślałeś ??? !!

](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

-a reszta userów pomyślała nietylko o nim ale też o tobie, żebyś Go nie wprowadzał w błąd.

  • poziom wypowiedzi i rady sa na najwyzszym poziomie. Jak wszyscy twierdzą że C2D jest lepszy od Pentiuma D to tak widocznie musi być i już. Świadczą o tym nie tylko testy wydajności, które nie robi się bez powodu, ale również opinie userów. Sam kupił bym C2D, tylko niedysponowałem taka kwotą, wiec zainwestowalem w Athlona X2, a tego Pentiuma D nawet niebrałem pod uwagę, co to w ogóle za wynalazek :shock:
  • k.graficzna GeForce 7600GS Galaxy 256MB - warto kupić 256MB 1,4ns niż 128 1,2ns. Lub jeżeli myslisz o poźniejszej wymianie na 8xxx, a chcesz te kilka miechów pograć to kup PALITA 256MB SONIC ~300zł

  • zasilacz -Amacrox 450W

  • dysk +40zł i jest 16MB SEAGATE 250GB [głośny, ale na prawdę szybki]

  • płyta -P5N-E , P5B, Abit AB9, AB9 Pro

A Ja takie cuś złożyłem :smiley:

AMD Athlon 64 X2 EE 3600+ BOX (Socket AM2, 65W)

Abit KN9 Ultra

GeIL Dual 2x 512MB DDR2 800 MHz

Pionieer 111d lub LG H22L

Seagate 160 GB Barracuda 7200.10 (8MB, ATA/100)

GeForce 7600 GS Palit 256MB DDR3 TV & DVI (PCI-E) (450/1000)