Konfiguracja komputera

Witam, myślę nad zakupem nowego komputera. Będę wykorzystywać go wiadomo internet, pakiety biurowe itp. ale również do grania. Znalazłem taki ciekawy zestaw komputerowy.

PŁYTA GŁÓWNA GIGABYTE GA-P55-US3L Intel P55 LGA1156 CrossFireX

PROCESOR CORE i5 750 2.66GHz LGA1156 BOX QUAD CORE 4 RDZENIE

GIGABYTE GeForce GT240 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI PCI-E (600/3400)

HDD CAVIAR 1TB WD10EARS SATA II 64MB CACHE

PAMIĘĆ DDR 3 4GB DUAL KINGSTON KVR1333D3N9K2/4G

NAGRYWARKA DVD DVD-RW LG GH22LS50 SATA LIGHTSCRIBE

KARTA MUZYCZNA 7.1 + KARTA SIECIOWA 100MB/s

OBUDOWA ATX MODECOM LOGIC B22 USB SILVER/BLACK 500W ZASILACZ !

CZYTNIK KART PAMIĘĆI WEWNĘTRZNY + USB

WENTYLATOR INTEL WERSJA BOX

KLAWIATURA PS2+ MYSZ A4-TECH OPTYCZNA SCROLL + GŁOŚNIKI 2.0

Wszystko niby fajnie, wg mnie procesor dobry, 4 rdzenia, pamięć RAM też ok i nie mam do innych podzespołów zastrzeżeń oprócz karty graficznej. Myślicie że nowe gry pójdą mi na niej ? Nie musi być na maks. detalach, ale żeby nie ścinało się i np. nie było problemów za rok / 2 z grami. Jeśli macie jakieś wątpliwości to możecie polecić jakąś kartą graficzną do tego komputera. Oraz proszę o wytłumaczenie funkcji CrossFireX, że mogę mieć 2 karty graficzne podłączone czy jak ? Z góry dziękuję za pomoc.

grafika gniot, zasilacz tez gniot, raczej zobacz do przyklejonego tematu znajdziesz cos dla siebie

http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

Pod tym linkiem porównaj sobie karty graficzne - póki co to moje 9800GT spokojnie kładzie GF240 i nawet się przy tym nie przemęcza. Zestaw ogólnie dobry pomijając grafikę i zasilacz - proponuje Ci wydrukować sobie tą konfigurację i iść do sklepu komputerowego gdzie składają kompa z części samemu a nie kupować gotowy zestaw - dzięki temu wymienisz tylko zasilacz i kartę na lepsze a pozostałe podzespoły pozostają niezmienione. Jest to o tyle lepsze że jak zapragniesz dołożyć ramu do kompa to możesz zrobić to sam bo nie będzie żadnych plomb na obudowie a każda część będzie miała oddzielną gwarancję (spali się grafika - do serwisu oddajesz tylko grafikę a nie całego kompa - u mnie w Bydgoszczy w sklepie gdzie kupuje kompy dają wtedy jakąś słabą grafikę jako tymczasową - pograć się nie pogra, ale komp nadaje się do pracy).

Edit://

Tłumaczenie CrossFireX - tak, możesz mieć 2 karty graficzne podłączone na raz, ALE: jeżeli idzie o CrossFireX to tylko Radeony - jeżeli chcesz mieć 2 GForce potrzebujesz płyty głównej z opcją SLI (i GF i Radeon będą działały na Twojej płycie głównej, ale dwa naraz potrzebują już konkretnego modelu). Zawsze patrz tez na to czy oba gniazda do PCI-Ex mają szybkość x16, bo jeżeli główne będzie miało x16 a to gdzie zainstalujesz drugą kartę graficzną np x8 to tak naprawdę druga karta graficzna wyciągnie tylko 50% swojej mocy.

Po tym widać że to typowy zestaw gotowy. Mocny procesor dla reklamy a słaby zasilacz oraz grafika gniot. Lepiej samemu złożyć kompa, bo dysk można lepszy wybrać, jedyny plus to procesor i płyta główna, bo obudowa ze zasilacz to gniot, grafika to nie dla gier, tylko dla takich mały dzieciaków 12letnich max którzy nie wiedzą co to są max detale.

Podaj ile masz kasy to ktoś tu Ci coś złoży, podaj czy to ma być cała puszka ze wszystkim, i czy do gier itp.

Widzę że Pharun podobnie napisał.

Ja wybrałbym taki konfig: http://pcfoster.pl/artykul/zestawy-komp … 501-5.html

Hmm, to tak mam tu taki ogólnie sklep komputerowy. Ale w porównaniu do innych sklepów bardzo dobrze wypadają (najlepiej praktycznie w mieście). Właśnie się też zastanawiałem nad tym zasilaczem i w ogóle. Hmm za tę konfigurację oni sobie życzą 2550 zł brutto (bez monitoru). A ja szukam konfiguracji, gdzie będzie można normalnie pograć (ale karty za tysiąc złoty to wielka przesada dla mnie). Na komputer + monitor chciałbym wydać tak 3 tys. zł. Co wy na to ?

2550zł za ten komp powiadasz?? To masakrycznie drogoooo w tej konfiguracji dużo lepszy się złoży. Komp ok 2500zł się zmieści a monitor Benq 22’ za ok 530zł fullhd więc będzie równe 3tys zł powinno się wyrobić.

Mobo: ASROCK M3A770DE - AMD770, DDR3, PCI-E 16x, 3x PCi, S-AM3 209zł

Proc: AMD PHENOM II X4 955 Black Ed. BOX / 3.2 GHz, AM3 519zł

RAM: DDR3 GOODRAM - 4 GB / 1333 (2x 2 GB), CL9 269zł

Grafika: PCIex GIGABYTE GF GTX 460 1024 MB DDR5, 256 bit - GV-N460OC-1GI 779zł

Dysk: SAMSUNG 500 GB, 16 MB, 7200 obr., 3.5", SATA - HD502HJ 149zł

DVDRW: NEC AD-7263S - 24x DVDRW DL, SATA, LabelFalsh, OEM, czarna 75zł

Zasilacz: OCZ ModXStream PRO - 500 W, PFC, modularny, 40 dB 240zł

Obudowa: COOLER MASTER ELITE RC-310 - ATX, bez zasilacza, czarno-pomarańczowa 125zł

Monitor: BENQ G2220HD - 21.5", 5 ms, 40000:1, 300 cd/m2, czarny 545zł

Razem: 2365zł z monitorem: 2910zł

Bardzo dobry procesor z odblokowanym mnożnikiem-łatwy w podkręcaniu, 4GB solidnej pamięci, dobra solidna płytka główna(sam ją mam), grafika do fullhd akurat da radę, dysk najszybszy na rynku z 500gb, zasilacz modularny, co do obudowy można dobrać dla siebie kto co lubi, ale polecam tą firmę bo są dobrze wykonane obudowy. Ceny są ze sklepu www.arest.pl sklep mieści się we Wrocławiu.

Pozdrawiam

A może coś na bazie Intela :

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ - 679zł ,

AsRock P55DE3 /intel P55, DDR3 1600, GLan/ - 249zł ,

Geil 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Value - 279zł ,

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 145zł ,

LG GH22NS50 SATA SecurDisc - 99zł ,

Gainward GeForce GTX 460 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/HDMI - 559zł ,

Fortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus - 199zł ,

Cooler Master Elite 370 - 149zł

Razem : 2358zł

i do tego : Benq G2222HDL (16:9, FullHD, 5ms, DVI, LED) - 579zł

Razem : 2937zł.

P.S - Intel Core i5-750 ( 4 rdzenie ,4 wątki ) jest bardziej wydajnym procesorem niż AMD PHENOM II X4 955 Black Ed. BOX / 3.2 GHz, AM3 a płyta główna AsRock P55DE3 to coś dla fanów OC ,zasilacz solidny z certyfikatem 80Plus ,najlepsza obudowa w tym przedziale cenowym ,solidne pamięci RAM

Ja dałem lepszą grafikę, ale jakieś ok 15% lepszą, ale za to i5 jest lepszy od tego Phenoma, i raczej procek lepszy będzie korzystniejszy, do tego i5 będzie dużo wydajniejszy(choć te wątki i tak w grach nie wykorzysta, to tylko dla programów). Obudowa to jest najnowsza seria, która jakoś nie dawno wyszła i tez ją polecają. Jedynie nie bierz Geil pamięci, zamieniłbym je na Goodramy albo Kingstony, to moje zdanie i nie tylko ja tak twierdzę, a że trafiłem na trefnego Geil’a to dlatego je nie polecam. i5 >phenom a po podkręceniu i5>phenom, więc zestaw kliszki jest pod tym względem lepszy. A ten geforce jest bardzo dobry bo sam go posiadam.

pozdro