Konfiguracja KPF

W jaki sposób odblokować porty w Kerio Personal Firewall.

Na forum o innej tematyce dowiedziałem sie że jest to niezbędne do konfiguracji eMule po radiówką.

Zobacz do przyklejonych - http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=35065

Ochrona sieci -> Aplikacje i na dole mamy Filtr pakietów. Następnie po prawej na dole odnajdujemy guziczek Dodaj. Ukaże się nam stosowne okienko, w którym należy dokonać zmian.

Opis - Wpisz co chcesz

Aplikacja - zostaw any.

W polach Protokół, Lokalny i Zdalny wpisujesz swoje porty/zakres portów.

Kierunek -oba.

Akcja - dopuść

w oknie Przegląd > Połączenia moje porty to TCP UDP i ICMP

dodałem je w oknie protokół tak jak pisałeś

nie wiem tylko co wykonać w oknach Lokalny Zdalny

w Lokalny są do wyboru

-dodaj port

-dodaj zakres portów

w Zdalny są do wyboru

-dodaj port

-dodaj zakres portów

-dodaj adres

-dodaj zakres adresów

-dodaj adres/maskę

Bardzo proszę o pomoc jesli to możliwe

Masz swoje porty, które chcesz odblokować. Jeśli jest to jeden port, lub nie są po kolei, klikasz dodaj port i go wpisujesz. Jeśli natomiast chcesz odblokować kilka portów, następujących po sobie, np. 6881-6889, wtedy wybierasz zakres portów

Jak wyżej

Tak apropo to chodzi o konfigurację eMule.

Na forum o innej tematyce podpowiedziano mi żeby na samym początku odblokować porty stąd moje pytanie.

Porty wykorzystywane przez eMule to TCP(4662) i UDP(4672) więc takie odblokowałem w KPF jak mnie pokierowałeś.

Mam nadzieję że będzie działać.

Wielkie dzięki :smiley:

Tylko obawiam się, że chodziło raczej o odblokowanie ich w routerze czy firewallu przekaźnikowym i to nie przez Ciebie, tylko przez admina Twojej sieci…

Bo z reguły są one limitowane czy nawet blokowane przez administratorów ze względu na ruch, jakie generują porty p2p

Jeśli nie pomoże, będziesz musiał rozmawiać z administratorem swojej sieci :slight_smile:

Jestem podłączony do niedawno powstałej radiówki w okolicach więc ze względu na jeszcze słabą przepustowość blokują p2p na czas 8-23.

Po 23 możliwe jest połączenie z serwerem.Czy wystarczy że administrator odblokuje te dwa wspomniane przezemnie porty z których kożysta eMule czyli 4662 i 4672 czy chodzi tu o jakiś przedział portów.

Zauważyłem bowiem, że w liście serwerów wyświetlanych przez eMule każdy z nich oprócz IP posiada (ciąg czterech cyfr) czyli domyślam się że numer jakiegoś portu a numery te są naprawdę różne i nie tworzą ciągu kolejnych liczb.Czy możesz pokrótce przybliżyć na czym to polega? :slight_smile:

Mógł tak zrobić że muszisz czekać na godzinę 23.01 i do 7.59 mozesz działać

Jeśli blokują od 8-23 , to od 23-8 powinieneś spokojnie ściągać. Więc jeśli nie działa, zapytaj admina, jakich portów musisz użyć, aby działało wszystko ok… Powinien Ci powiedzieć

Co do cyferek, to zapewne jest to adres IP serwera.

Jeśli działa wszystko, to ok, jeśli nie - porozmawiaj z adminem

a jak w kerio odblokowac czaty i /nie wiem jak napisac/ zebym mogła oglądać filmiki w necie?

mam nadzieje, ze komuś się zechce mi pomóc

A masz zainstalowaną Javę oraz Flasha?

Kerio nie blokuje takich rzeczy…

jave mam, flasha tez, gdy probuje wejsc na czat wylaczam kerio i wchodze tak samo jest z filmikami na necie wiec tak mi sie skojarzylo.

To znaczy, że na włączonych nie dajesz rady?

Włącz Kerio , przejdź na zakładkę Filtrowanie WWW i wyłącz ten moduł. Spróbuj teraz