Konfiguracja małej sieci domowej

Mam bardzo poważny problem otórz połączyłem 2 kompy skrętką bez switcha czyli kablem scrosowanym ale w taki oto sposób że w jednym mieszkaniu jest gniazdko natynkowe i tam jest normalnie czyli na wprost :slight_smile: gniazdko jest podpisane gdzie pin 1 a gdzie 8 czyli tam jest dobrze następnie kablem na wprost od gniazdka do kompa a u mnie zrobiłem scrosowaną wtyczke 1-3 2-6 no i właczyłem do gniazdka sieciówki no i pierwszy sukces diodki sie pozapalały. Następnie na twardo ip 192.168.0.1 i 2 i maska 255.255.255.0 no i protokoły udostępniania plików i drukarek.A i wyłaczyłem zapore systemowa na tym połączeniu aby napewno nie przeszkadzała. Dodam jeszcze że u mnie sys win xpsp2 a tam win98se tylko nie upgradowany. I według mnie to już wszystko aby sieć na 2 kompy działała a mimo to nie działa prosze o jakieś bardziej lub mniej skonkretyzowane rady :slight_smile:

Witam.Sprawdż sobie czy masz aktywne konto gość jeśli nie to włąńcz.

Zaznacz opcję uzyskaj adres IP automatycznie i serwera DNS automatycznie

konto gościa włączyłem ale dalej kicha a dynamicznie też próbowałem już wcześniej i też nic nie dało :wink: czekam na dalsze sugestie :wink:

Może masz zaistalowanego jakiegoś Firewalla i ci blokuje sieć

Poczytaj :

http://punkt.pl/konfiguracja_sieci.php#xp

http://dobreprogramy.pl/demonstracje/siec_domowa.htm

tak firewalla mam mcafee personal firewall ale jak jest właczony to jak pinguje z mojego to mam a jak pinguje na mój to nic żadnego komuniktu :frowning: Ale rozmawiałem wcoraj z jednym specem i zaproponował aby te dłuższy kabel był na wprost a ten od gniazdka do kompa scrosować :slight_smile: I kolo powiedział że jak sie świecą diodki to znaczy że jadna para jest napewno sprawna a druga niekoniecznie czyli dziś sprawdze miernikiem :slight_smile: A poza tym z dhcp mnie nie interesuje bo robie twarde ip :> A jeżeli chodzi o demonstracje to ładna ale dla kogoś co nie qma z czym to sie je :stuck_out_tongue: Polecam dla początkujących :slight_smile:

Oki zaczęło działać !!