Konfiguracja Netii (Sagem Fast 800) pod Mandriva 2008

Dobra - podłączę się pod ten wątek.

Parę dni temu zainstalowałem sobie Mandrivę 2008.0. Po dwóch dniach batalii udało mi się zainstalować modem (Sagem 800 E2). Teraz próbuję skonfigurować internet i tu niestety wysiadłem…

Po pierwsze - jaki protokół (pppoa, czy pppoe)? Z jakimi parametrami? W kilku miejscach widziałem 0,35 a gdzie indziej 8,35

Po drugie - próbowałem różnych kombinacji wyżej wymienionych parametrów i po wejściu do konfiguracji połączania to zawsze jest przestawione na tcp/ip. Dlaczego?

Warto chyba jeszcze zaznaczyć, że wcześniej miałem neostradę, zamienioną obecnie na netie. Przeszukałem wiele stron, i nigdzie nie udało mi się znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi. Jednym słowem: POMOCY! !!

Netia używa 0.35 (podobnie jak neostrada)

pppoa

pppoe - to ppp over enthernet.

Ok. To jedna sprawa rozwiązana - dziękuję.

A teraz dlaczego co bym tam nie wstawił, to i tak w konfiguracji jest zawsze tcp/ip? Nawet jak tam zmienię i kliknę ok, to po kliknięciu na właściwości (ustawienia?) znowu widzę tcp/ip…

EDIT

Dobra - Próbowałem skonfigurować połączenie według wyżej wymienionych “zasad” i nic. Wciąż nie może się połączyć. Co ciekawe wywołanie z root’a

pppd call ppp0

Wyświetliło informację, że

pppoa 0,35 OK

(lub coś podobnego). Ale i tak nie ma internetu.

Jeśli ktoś wie, jak skonfigurować internet Netii pod Mandrivą 2008.0 to będę niezwykle wdzięczny.

http://strefamandrivy.pl/forum/viewtopi … 8890#78890

Ogólnie to forum+szukajka.

Ja tu od czterech dni nie robię nic innego jak forum+google+szukaja. Z tej rady też już korzystałem i guzik! Ma ktoś inne?