Konfiguracja netu

Witam :smiley: od wczoraj zacząłem przygodę z linuxem nie potrafię jednak zainstalować internetu… posiadam dystrybucję Mandriva Linux 2007 Spring

moja karta sieciowa: Planet WL-8310

Pomożecie? :mrgreen:

Złączono Posta : 23.05.2007 (Sro) 19:18

zapomniałem wspomnieć ,że nie mogę na linuxie odpalić pliku instalatora. Wyskakuje mi okienko wyboru za pomocą czego mam otworzyć ów instalator a ja nie mam pojęcia co wybrać : /

Bardzo dziwne nie?? :lol:

Dzieje się tak, ponieważ linux to nie windows (dzięki Ci Boże za to :slight_smile: ) i jeśli chcesz używać linuksa to zacznij się przyzwyczajać, że to co na windowsa nie zainstalujesz pod linuksem (poza pewnymi wyjątkami, czyli programami które można zemulować, lecz to też nie zawsze działa).

Jeśli to jest internet bezprzewodowy (WiFi inaczej WLAN) to ten sterownik możesz zainstalować za pomocą ndiswrappera , oczywiście tylko sterownik a nie oprogramowanie !!

Jeśli masz tą sieć bezprzewodową to klikasz PPM na połącznieu sieciowym w trayu (tacce systemowej) i wybierasz konfiguracja sieci podajesz hasło roota i z listy wybierasz połączenie bezprzewodowe i wybierasz opcję zainstaluj sterowniki windowsowe przy użyciu ndiswrapper i po tym wykonujesz dane czynności, czyli podajesz czy sieć przydziela Ci ip przez DHCP czy musisz sobie IP wpisać ręcznie itd.

Tak w ogólę powinieneś przeczytać jeszcze sobie to.

Pozdrawiam!