Konfiguracja nowa kompa

W pełni się zgadzam z kolegą McDracullo , nie ma co pakować się w te zasilacze :!:

Zawsze można taką obudowę kupić z zasiłką, a później ją wyjąć, tak jak wybrałeś którąś z tych:

chodzi o to, żebyś kupił do tej obudowy fortrona z allegro, a ten zasilacz odłożyć na półkę :wink:

Dobra, to dzięki za wszelkie informacje. Niedługo będę zamawiał części i postaram się z kumplem jakoś to złożyć. Teraz tylko chcę się upewnić, czy to wszystko będzie do siebie pasować m(bo wiem, że części różnych firm mogą nie być ze sobą kompatybilne :wink: ) i czy ostatecznie będzie to w miare dobry zestaw do pracy tzw. “biurowej”. Więc:

:arrow: Procek: AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket AM2)

:arrow: Płyta gł.: MSI K9N Platinum

:arrow: RAM: DDR2 2x512MB PC-667 Dual PDP Patriot Extreme Performance LLK CL 4

:arrow: Graf.: AGP SAPPHIRE RADEON X800GTO 256 MB 256 BIT DDR3

:arrow: HDD: Samsung SpinPoint P120S 200 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ)

:arrow: Napęd: BenQ DVD+/-RW DW1655 LightScribe

I co wy na to, wszystko będzie pasować po złożeniu ;] :?:

Do biura to aż za dobry :wink:

Grafie musisz wziąć na PCI-e… AGP nie są obsługiwane przez nowe płyty główne… :frowning: (ale cene jest niższa… :wink: )

Bardzo dobrze, że mi powiedziałeś, bo ja nie mam o tym zielonego pojęcia… Zaraz poszukam jakąś inną :slight_smile: Hmm te, co podowano wcześniej zbyt drogie. Jaką polecilibyście kartę do 500 zł, albo i troszkę więcęj, ale wiecie nie musi być ona jakaś bardzo dobra, wystarczy taka jak mówiłem praca biurowa + filmy :slight_smile:

To sądze że nawet radek x300 wystarczy :wink:

Ale do 5 stów to może np. 7600 GS.

saviola ten radeon może być, ale w wersji na PCI-e, bo też taki występuje :wink:

pamięci 800 MHz :wink: lepsza wydajność będzie :wink:

PS.

sam bym chciał mieć takie “biuro” :stuck_out_tongue:

a jeszcze jedno pytanko… Ile W ma mieć ten zasilacz? Bo na allegro tej firmy, o której mówiliście jest sporo :smiley:

Od 400 ,do 450. :wink:

saviola a sprzęt będzie kręcony? Chodzi o procesor, bo jak nie to 4oo W fortrona wystarczy, ale jak będzie kręcony to nie uniknione, że trzebaby było kupić coś mocniejszego.

Kręcony nie będzie, bo ani ja ani nikt, kto będzie obsługiwał ten komputer się na tym kompletnie nie zna… :wink: Ja będę miał problemy ze złożeniem tego wszystkiego, a co dopiero z kręceniem :stuck_out_tongue:

No, ale nasuwa mi się jeszcze jedno pytanko… te RAMy od Patriota 2x512MB 800Mhz są strasznie drogie, ponad 500 zł. Czy nie dało by się czegoś tańszego o podobnej wydajności :?:

Sorry, że wam tak zawracam głowę, ale nie chcę mie wyrzutów sumienia, tak jak to było po zakupie mojego kompa (ok. 2 lata temu) w sklepie, co okazało sie totalnym przepłaceniem… :roll:

667 w zupełności wystarczą. A i tak Patriot to raczej do podkręcania :wink:

Bartek ,ale do zestawu idzie 2 jajowiec, więc 800-ki będą odpowiednie

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27985

Rozumiemy Twoje pytania, dobrze, że krążysz wokół tematu i pytasz się a nie mądrzysz się, jak to kiedyś było :wink:

Sory to już przemeczenie chyba (koniec roku i tylko o wakacjach się myśli)

Mój błąd. Faktycznie weź osiemsetki, jak mówi wigrus.

Jeszcze mam pytanko, czy ten procek w wersji BOX jest zawsze sprzedawany razem z wentylatorem? Pytam, bo nie jest to jasno napisane w jednym ze sklepów, a cena jest dość niska :slight_smile:

jeżeli box to z wentylatorem :wink:

Dla pewności… mógłbyś sprawdzić tego linka:

http://sklep.progress.com.pl/index.php? … &Itemid=72

Czy mogę bezpiecznie kupować? :oops:

saviola podałeś linka do 1 rdzenowego procka, za 50 zł więcej masz już 2rdzenie

http://sklep.komputerowy.pl/products//4292.html

http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/93210_cena/

Ano to było przeoczenie z mojej strony. Ja się na tym nie znam aż tak bardzo… dzięki za oświecenie. Mała zmiana w nazwie i jaką robi różnice. :slight_smile:

Ok. Dzięki jeszcze raz :slight_smile:

saviola to napisz jeszcze dla pewności co będziesz kupował :wink:

Dokładnie to, co było na poprzedniej stronie napisane:

:arrow: Procek: AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket AM2)

:arrow: Płyta gł.: MSI K9N Platinum

:arrow: RAM: GeIL Dual 2x 512MB DDR2 800 MHz

:arrow: Graf.: PCI SAPPHIRE RADEON X800GTO 256MB 256 BIT DDR3:arrow: HDD: Samsung SpinPoint P120S 200 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ)

:arrow: Napęd: BenQ DVD+/-RW DW1655 LightScribe

Może być :?: