Konfiguracja nowa kompa

To też problem… jest to równeiż podkręcenie i przeyspoieszenie… :(niestety… :frowning:

Witam, trochę to trwało, ale komp już złożony.

Dzisiaj miałem ochotę zainstalować windę, ale niestety nie mogę. Ku mojemu zdziwieniu wszystko od początku dobrze szło, aż tu nagle komp wyłączył się :? . Nie wiem czemu się tak dzieje, ale przy każdej próbie uruchomienia kompa po jakimś czasie pracy komp pada, tzn. wyłącza się nie wiadomo z jakiego powodou - nie wiadomo dla mnie. Wy pewnie będziecie wiedzieć, co jest nie tak. Otóż jak dla mnie wszystko jest podłączone dobrze może trzeba coś w Biosie pokombinować… nie wiem, nie znam się, po raz pierwszy to robię i i tak cieszę się, że do tej pory wszystko gładko poszło.

Czekam na pytania od Wa, pomożcie mi proszę? 8)

Jak tam zasilacz ?

Nie wiem, chyba wszystko z nim w porządku… Kupiłem go na allegro, zgodnie z waszymi radami, jest to Fortron 400W.

>>>>

Dobra to chyba rzeczywiście wina zasilacza.

Sytuacja więc ma się tak. Teraz już w ogóle komp nie chce się włączyć. Wentyl na procku próbuje wystartować nie może, tak jak i całą reszta. Próbowałem zamontować ten zasilacz w innym kompie i jest niestety to samo.

Zrobiłem też inny test. Otóż działający zasilacz (Codegen 200W) wmontowałem w ten nowy komputer i okazało się, że wszystko działa - wentyl się kręci reszta też dobrze pracuje - oprócz monitora, na którym nie ma obrazu.

Jestem więc w kropce . Z jednej strony nie działający na obydwu kompach zasilacz (Fortron 400W), a z drugiej niby sprawny (Codegen 200W), ale brak jest obrazu na monitorze w nowym kompie, w starym wszystko OK.

Co mi radzicie w tej sytuacji?

proste kupić nowy zasilacz tylo nie na allegro

a Czasem zasilacz nie jest na gwarancji ??

Już wszystko z kwestią zasilacza ok. Dogadałem się ze sprzedającym i mi wymieni w ramach gwarancji. Powiedzcie mi jeszcze, czy dobrze zrobiłęm nie smarując procka tą pastą termo. Bo wydawało mi się, że na wentylu już było coś rozsmarowane. Zresztą w instrukcji, czy gdzieś tam było napisane, że niektóre wentyle posiadają już substancję termo. Co Wy nato? 8)