Konfiguracja nowego kompa

Już wcześniej pisalem taki temat lecz kupno nowego kompa się przyśpieszyło.

Wstępna konfiguracja jest taka:

  • Dysk Segate 1 TB

  • Płyta główna Abit lub Gigabyte bądź Asus (nie mam konkretnego modelu)

  • Pamięć 8 GB Kingston lub Patriot

  • Karta graficzna Radeon HD 2900XT (2x połączene Cors Fire)

  • Procesor Intel Quad (4 rdzeniowy)

  • Zasilacz Chieftec lub Amacrox 600W

Prosił bym o polecenie konkretnego modelu płyty głównej i co można tu zmienić.

Ile na to pieniędzy komp do czego?

Komputer przeznaczony do gier i powoli zaczynam sie bawić grafiką. Koszt to około 6500 - 7000

Aha słyszałem że Windows Xp obsługuje do 3,5 GB RAMu i chyba bede zmuszony przejść na Viste, a SP3 raczej nie sprawi że będzie w stanie obsłużyć więcej.

64bitowa wersja windy obsluguje wiecej niz 3,5 ;]

8GB RAMu? nic tego nie wykorzysta…

Q6600 + Scythe Mugen

Asus P5N-T Deluxe

4GB OCZ 1000 ReaperX EB EPP PC2-8000

2x GeForce 8800GTS 512MB (jedna to ~1000zł)

2x Seagate 500GB SATA II 7200.11 32mb cache (spinamy to w RAID 0)

Enermax Liberty 620W

Windows Vista Home Premium x64

Czytałem że Radeon 2x HD2900XT będzie lepszym wyborem ale ja tam nie wiem dlatego was się pytam.

piotrekplay

nie będzie nic to przeszkadzać że jeden port na karte graficzną będzie wolny??

AMD Phenom Quad-Core 9600

Asus M3A32-MVP Deluxe

OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz SLI Ready

2x SapphireRadeon 3870 512MB

2x WD Caviar RE2 500 GB

OCZ GameXStream 600W SLI

MS Vista Ultimate 64 bit

Tomek_1980 Co do twojej konfiguracji to pozcytałem komentarze na temat proca i wypda gorzej niż Intel. Konfiguracja piotrekplay wydaje mi sie być OK ale co sądzicie o wsadzaniu Zamiast GF Radeonów??

GF będą DUUUUUUŻŻŻŻŻOOOO lepsze połączone w SLI i będą jadły dużo mniej prądu niż radeony,

Phenoma do gier?

Zdecydowanie nie! AMD phenom test

raczej największą głupotą jaką można byłoby zrobić kupując dwie karty, byłoby głośno, gorąco, i ogromny pobór prądu. Prędzej już 2x hd3870 ale i tak nie ma sensu skoro jest kasa na 2x 8800gt

:x

nie

Ok dzięki wszystkim za rady

I jescze jedno pytanie co to Scythe Mugen :slight_smile:

Chłodznie na procesor - dość dobre.

jak byś chciał włożyć 2x radeon hd 2900 to byś musiał mieć zasilacz ok 800-1000w nie przesadzam w tej konfiguracji już lepiej kupić 2xgf 8800gts lepiej poczekaj z procem 12 lutego wychodzi penryn 4 rdzeniowy trochę droższy ale kupę wydajniejszy płyta coś z nowym chipsetem nVidia nForce 780i SLI a dysk 2xseagate 500gb 32mb nowość , i jakąś porządną obudowę najlepiej Chieftec jak największa bo chłodzenie też ważne a na proca tego penryna to wystarczy w zupełności to co podałeś i normalnie oc robisz bez problemu lepiej zaczekać ja czekam :smiley: a co do AMD to nie polecam już c2d są mocniejsze w testach

2x radeony - yyyyy? kto ci to powiedzial? Rachunki za prad beda takie ze… 8800 gts 512mb ROX wydajniejsze i to DUZO i mniej ciagna pradu ;]

Mam jescze jedno pytanie co do kart. Jakiego producenta poleciacie?

Ja bym wybrał EVGA

Ja rozumiem, że teraz być trendy to mieć intela. Stawiając dwie maszyny obok siebie z taką samą konfiguracją, jeden na intelu a drugi na phenomie to intel o ile będzie szybszy 5-10 klatek? Tak naprawde najnowsze procki są na tyle wydajne że pozwalają na bardzo płynne granie. Tym bardziej że platforma oparta na phenomie będzie tańsza niż sklejony Quad. Bo nie mówimy tu o Intel Extreme.