Konfiguracja nowego komputera max 3500zł

Witam!!

Planuje zakup nowego komputera, który ma służyć do gier i jako centrum multimedialne.

Kwota jaką dysponuje: do 3500zł

Sklep: http://www.bitcomputer.pl

Procesor: Intel Core i5-2500

[ewentualnie w wersji i5-2500K]

Płyta: ASUS P8P67 B3

[tu nie jestem zdecydowany] [usb 3.0] [wyjścia usb na przedni panel] [RAM 1600MHz lub więcej]

Grafika: HD6950

[tu problem czy 1GB czy 2GB] [może ktoś poleci konkretny model] [decyduje sie na radeona ze wzgledu na stosunek cena/wydajność]

Ram:

[także proszę o pomoc 1600 MHz lub więcej] [narazie chyba tylko 4GB ze względu na budżet, w przyszłości napewno 8GB]

Dysk: Western Digital 2TB SATA/600 64MB WD20EARX

[może ktoś poleci coś korzystniejszego] [zastanawiam się również nad konfiguracją 1TB (system +programy) + 2TB(dane)]

Zasilacz: OCZ 650W ZS-Series OCZ-ZS650W-EU

[prosze o podpowiedź czy mocy wystarczy? a może inny producent?]

DVD: licze 100 zł

Obudowa:

[prosze o podpowiedź - ma byc skromna - czyt. bez wodotrysków, cicha, no i co by się wszystko nie ugotowało :)] [uSB z przodu]

Bardzo dziękuje wszystkim chętnym pomóc, za poświęcony czas:) Wszystkie elementy zaproponowane podlegają dyskusji, sam nie wiem czy w przyszłości bedę podkręcał sprzęt, napewno nie bede nic dodawał. Prosze o sugestie i propozycje:)

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow … esien_2011

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow … 1?page=0,9

jeżeli intel to tylko i5-2500K ale jak ci się nie pali to lepiej poczekać parę dni na premierę nowych 8 rdzeniowych procesorów AMD zobaczyć testy oraz ceny bo intel prawdopodobnie zaraz je obniży po ukazaniu się nowej serii od AMD przy tak wysokiej kwocie za kompa tylko radeon 6970 zapomnij o innych kartach w zestawie do 3500 ta będzie najodpowiedniejsza jest mocniejsza od gtx 570 więc w tym przedziale cenowym nie znajdziesz nic lepszego

Różnica między 6950 a 6970 to 200/300zł nie wiem czy warto biorąc pod uwagę wydajność??

zaq30 nie wiesz może kiedy 8 rdzeniowe AMD pojawi się w sklepach ??

Bardzo dziękuje za dotychczasowe podpowiedzi, czekam na więcej :slight_smile:

Podobno premiera ma być 19-tego września ,a jeśli chodzi o grafikę to naprawdę warto bo różnica wydajności w grach bardzo duża

To i tak poczekam i zwróce na to uwagę, bo zakup planuje najwcześniej na połowe paźdzernika. O tych radeonach musze poczytać jeszcze bo testy nie wskazują na jakąś wielką różnice…

Jeśli chodzi o gry to wydajność w grach jest duża i widoczna ,pierwsza seria radeonów 6950 była najbardziej opłacalną opcją bo można było w łatwy sposób zmodować je do 6970 z nowymi egzemplarzami jest to jednak nie możliwe

Fractal Design Define R3 będzie świetnym wyborem. Obecnie to nr 1 wśród fabrycznie wyciszonych obudów :slight_smile:

Fractal Design Define R3 to rzeczywiscie ciekawa propozycja ! :slight_smile:

potrzebuje jeszcze, aby ktoś zaopiniował płyte, i dysk twardy…

pytanie jeszcze o zasilacz czy 650 czy mniej, czy więcej??

@ Up

Looknij tutaj i się zastanów :wink: Dla mnie np. oczywistym jest, że zasilacz o mocy 550-600 do pojedynczej karty graficznej to optimum :wink:

a co powiecie o tym dysku http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=19103 do podzielenia na partycje: system i dane??

I polecam wyłożyć z co najmniej 100zł na chłodzenie procesora :slight_smile: I nie ma co iść w mocniejsze/szybsze ramy niż 1600 ba stwierdzę nawet, że 1333 w zupełności wystarczą.

Dodam, że w HD6950 można odblokować do HD6970, ale tylko w wersji 2GB. Ów odblokowanie polega na oblokowaniu jednostek shadera oraz takowania rdzenia i pamięci. Wtedy uzyskuje się taką samą wydajność jak w HD6970 przy nawet o 30W mniejszym zużyciu energii od HD6970.

@ UP

Przecież wersje 1.0 są teraz praktycznie niedostępne…A poza tym nie każda się modowała.

ram planowałem właśnie na 1600, co do podkręcania to z tego co wiem, te starsze modele się da, ale no niestety tracimy gwarancje, a 1000 zł piechota nie chodzi… cały czas się jeszcze nie zdecydowałem czy 6950 czy 6970 (oczywiście chodzi o $$$) najpierw dobiore inne komponenty a potem się zobaczy

zastanawiam się cały czas z tym dyskiem… klin jak nie wiem co!! ma byc system, troche gier zainstalowanych, no i duuużżoo miejsca na zwykłe dane…2 TB by pasiło… no i nie wiem na ile tani dysk 2TB (około 300zł) będzie zpowalniał całość:/

Najlepsze wydajnościowo według mnie Samsungi, np. Samsung F4EG 2TB 32MB HD204UI sATA-2 cena ok ~289 PLN

Wiec zadam takie pytanie: Czy warto w moim przypadku inwestowac w sata III, i czy warto na dysk systemowy wybiarać wersje energooszczędne typu np. EcoGreen??

Wersje energooszczędne wolniej się obracają 5400 (normalne 7200).

Sata III do nowego kompa to dobry pomysł, zawsze to szybszy transfer.

Więc co?? samsung f3??

Z talerzowych jaknajbardziej F3, SDD są jeszcze nieproporcjonalnie drogie do pojemności