Konfiguracja nowego komputera max 3500zł

(Ewajaewa) #1

Witam!!

Planuje zakup nowego komputera, który ma służyć do gier i jako centrum multimedialne.

Kwota jaką dysponuje: do 3500zł

Sklep: http://www.bitcomputer.pl

Procesor: Intel Core i5-2500

[ewentualnie w wersji i5-2500K]

Płyta: ASUS P8P67 B3

[tu nie jestem zdecydowany] [usb 3.0] [wyjścia usb na przedni panel] [RAM 1600MHz lub więcej]

Grafika: HD6950

[tu problem czy 1GB czy 2GB] [może ktoś poleci konkretny model] [decyduje sie na radeona ze wzgledu na stosunek cena/wydajność]

Ram:

[także proszę o pomoc 1600 MHz lub więcej] [narazie chyba tylko 4GB ze względu na budżet, w przyszłości napewno 8GB]

Dysk: Western Digital 2TB SATA/600 64MB WD20EARX

[może ktoś poleci coś korzystniejszego] [zastanawiam się również nad konfiguracją 1TB (system +programy) + 2TB(dane)]

Zasilacz: OCZ 650W ZS-Series OCZ-ZS650W-EU

[prosze o podpowiedź czy mocy wystarczy? a może inny producent?]

DVD: licze 100 zł

Obudowa:

[prosze o podpowiedź - ma byc skromna - czyt. bez wodotrysków, cicha, no i co by się wszystko nie ugotowało :)] [uSB z przodu]

Bardzo dziękuje wszystkim chętnym pomóc, za poświęcony czas:) Wszystkie elementy zaproponowane podlegają dyskusji, sam nie wiem czy w przyszłości bedę podkręcał sprzęt, napewno nie bede nic dodawał. Prosze o sugestie i propozycje:)

(DarkPeter) #2

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow ... esien_2011

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow ... 1?page=0,9

(Zaq30) #3

jeżeli intel to tylko i5-2500K ale jak ci się nie pali to lepiej poczekać parę dni na premierę nowych 8 rdzeniowych procesorów AMD zobaczyć testy oraz ceny bo intel prawdopodobnie zaraz je obniży po ukazaniu się nowej serii od AMD przy tak wysokiej kwocie za kompa tylko radeon 6970 zapomnij o innych kartach w zestawie do 3500 ta będzie najodpowiedniejsza jest mocniejsza od gtx 570 więc w tym przedziale cenowym nie znajdziesz nic lepszego

(Ewajaewa) #4

Różnica między 6950 a 6970 to 200/300zł nie wiem czy warto biorąc pod uwagę wydajność??

zaq30 nie wiesz może kiedy 8 rdzeniowe AMD pojawi się w sklepach ??

Bardzo dziękuje za dotychczasowe podpowiedzi, czekam na więcej :slight_smile:

(Zaq30) #5

Podobno premiera ma być 19-tego września ,a jeśli chodzi o grafikę to naprawdę warto bo różnica wydajności w grach bardzo duża

(Ewajaewa) #6

To i tak poczekam i zwróce na to uwagę, bo zakup planuje najwcześniej na połowe paźdzernika. O tych radeonach musze poczytać jeszcze bo testy nie wskazują na jakąś wielką różnice..

(Zaq30) #7

Jeśli chodzi o gry to wydajność w grach jest duża i widoczna ,pierwsza seria radeonów 6950 była najbardziej opłacalną opcją bo można było w łatwy sposób zmodować je do 6970 z nowymi egzemplarzami jest to jednak nie możliwe

(T Luk) #8

Fractal Design Define R3 będzie świetnym wyborem. Obecnie to nr 1 wśród fabrycznie wyciszonych obudów :slight_smile:

(Ewajaewa) #9

Fractal Design Define R3 to rzeczywiscie ciekawa propozycja ! :slight_smile:

potrzebuje jeszcze, aby ktoś zaopiniował płyte, i dysk twardy..

pytanie jeszcze o zasilacz czy 650 czy mniej, czy więcej??

(T Luk) #10

@ Up

Looknij tutaj i się zastanów :wink: Dla mnie np. oczywistym jest, że zasilacz o mocy 550-600 do pojedynczej karty graficznej to optimum :wink:

(Ewajaewa) #11

a co powiecie o tym dysku http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=19103 do podzielenia na partycje: system i dane??

(Wolfgar) #12

I polecam wyłożyć z co najmniej 100zł na chłodzenie procesora :slight_smile: I nie ma co iść w mocniejsze/szybsze ramy niż 1600 ba stwierdzę nawet, że 1333 w zupełności wystarczą.

(Elektroman78) #13

Dodam, że w HD6950 można odblokować do HD6970, ale tylko w wersji 2GB. Ów odblokowanie polega na oblokowaniu jednostek shadera oraz takowania rdzenia i pamięci. Wtedy uzyskuje się taką samą wydajność jak w HD6970 przy nawet o 30W mniejszym zużyciu energii od HD6970.

(T Luk) #14

@ UP

Przecież wersje 1.0 są teraz praktycznie niedostępne...A poza tym nie każda się modowała.

(Ewajaewa) #15

ram planowałem właśnie na 1600, co do podkręcania to z tego co wiem, te starsze modele się da, ale no niestety tracimy gwarancje, a 1000 zł piechota nie chodzi... cały czas się jeszcze nie zdecydowałem czy 6950 czy 6970 (oczywiście chodzi o $$$) najpierw dobiore inne komponenty a potem się zobaczy

zastanawiam się cały czas z tym dyskiem... klin jak nie wiem co!! ma byc system, troche gier zainstalowanych, no i duuużżoo miejsca na zwykłe dane...2 TB by pasiło... no i nie wiem na ile tani dysk 2TB (około 300zł) będzie zpowalniał całość:confused:

(DarkPeter) #16

Najlepsze wydajnościowo według mnie Samsungi, np. Samsung F4EG 2TB 32MB HD204UI sATA-2 cena ok ~289 PLN

(Ewajaewa) #17

Wiec zadam takie pytanie: Czy warto w moim przypadku inwestowac w sata III, i czy warto na dysk systemowy wybiarać wersje energooszczędne typu np. EcoGreen??

(DarkPeter) #18

Wersje energooszczędne wolniej się obracają 5400 (normalne 7200).

Sata III do nowego kompa to dobry pomysł, zawsze to szybszy transfer.

(Ewajaewa) #19

Więc co?? samsung f3??

(DarkPeter) #20

Z talerzowych jaknajbardziej F3, SDD są jeszcze nieproporcjonalnie drogie do pojemności