Konfiguracja nowej sieci


(Stankowic2) #1

Witam, na poprzednim systemie jakim miałem Win XP miałem taką opcje, że jak chciałem podłączyć mojego brata kompa pod moją sieć to montowałem pendrive na kilka sekund u mnie i u niego i wszystko działało, na XP nie miałem problemu żeby to załatwić, a teraz mam Win 7 i totalnie nie wiem jak to zrobić, proszę o pomoc :slight_smile: z góry dziękuje.


(ADR1991) #2

A koniecznie chcesz to pendrivem zrobić, czy możesz ustawić to ręcznie?


(Stankowic2) #3

Powiem tak, wszelkimi sposobami, byle zadziałało :slight_smile: jakby to coś wnosiło do sprawy to jestem nowym użytkownikiem UPC zamontowali mi nowy modem, a u brata jest system operacyjny Win XP


(Dimatheus) #4

Hej,

:arrow: A jak wygląda kwestia połączenia i jakiemu celowi ma służyć?

:arrow: Chcesz udostępnić internet do drugiego komputera? Jeśli tak, to jak łączysz te dwa komputery? Kablowo czy po WiFi?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Stankowic2) #5

Mam w domu internet który dochodzi do mojego komputera, a po prostu chcę, żeby brat też miał i tak już kiedyś było, teraz po formacie nie wiem jak to zrobić, kablowo bynajmniej nie są kompy podłączone, więc pozostaje kwestia WiFi


(Dimatheus) #6

Hej,

Generalnie potrzeba utworzyć połączenie ad-hoc. Bardzo dobrze krok po kroku pokazano to na blogu Ad-Hoc – bezpośrednie bezprzewodowe połączenie komputerów, urządzeń mobilnych w sieć. Można też zajrzeć tutaj, by zobaczyć, jak to wygląda w systemie Windows XP.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Stankowic2) #7

usługa dostępu bezprzewodowego systemu windows nie jest uruchumiona i nic się nie da zrobić


(Dimatheus) #8

Hej,

Na którym komputerze otrzymujesz taki komunikat? Czy znajduje się na nim dodatkowe oprogramowanie, które zarządza połączeniami bezprzewodowymi WiFi?

Pozdrawiam,

Dimatheus