Konfiguracja pod GTA IV

(Liberator) #1

Witam, mam pewien problem. Kupiłem sobie GTA IV sądząc, że pogram sobie na ustawieniach medium, ale niestety gra osiąga max 18 FPS w rozdzielczości 800x600 i lowest. Moja konfiguracja jest w podpisie (Pentium DualCore podkręcony do 3,06 GHz z 2,66 GHz, 2GB RAM i Radeon X1600). Przypuszczam, że główny problem stanowi karta graficzna i zamierzam ją w związku z tym wymienić na GF 9600 GT. Już zdecydowałem i nie chcę słuchać o wyższości Radeonów. Pytanie moje jest takie: czy wymiana tylko karty graficznej rozwiąże problem z wydajnością gry? Czy pogram z rozsądnym framerate na medium i 1024x768 chociaż? Używam Windowsa Visty Business 32bit SP1 i w sumie dokupiłbym też 1GB RAMu. Czy warto? Czy lepiej zbierać na nowy komputer? I podejrzewam że 450W Tracer może mieć problemy z GF 9600 GT, ta karta wymaga odrębnego zasilania czy wystarczy napięcie na szynie?

(witek-pl) #2

...z tego co można poczytać tu i ówdzie kolesiom z GT 9600 też kieprawo ta gra hula.

(Liberator) #3

No tak, wiem, ale na pewno lepiej niż mnie... To, że gra przypomina pod względem optymalizacji i stabilności wersję alfa zauważył już każdy, kto się na nią skusił :confused:

(Technik Elektro) #4

wymaga dodatkowego 6 pin peg'a + zasilacz minimum 350W markowy, dla spokoju 400tka i wyżej.

(Menel) #5

Poczekaj na jakieś łatki, pathe, szkoda wydawać kasy, bo na tej karcie powinno hulać na medium. Gra ma słabo zoptymalizowany silnik jak np. Gothic 3

(suchmen) #6

tak gra niestety jest skopana pod względem optymalizacji.dużo o tym czytałem że nawet najnowsze geforcy i radki sobie z nią nie radzą za bardzo

(Liberator) #7

Hm, no czytałem gdzieś, że panowie z Rockstara ostro pracują nad patchem. Mam nadzieję, że się pospieszą... Ale anyway, karta by się przydała. 6 pinówka powinna się znaleźć, dzięki za radę technik_elektro. A co do optymalizacji - to myślę że jednak GTA przebiło nawet Gothica 3, a myślałem, że to się nie uda nikomu :slight_smile:

(PaPuX) #8

A ja mam XBOXA 360. Framerate kolo 60fps. Piękna grafika, a GTA już ukończone.

Nie lepiej kupić konsole (maszynkę do gier) niż lądować w sprzęt który i tak nie sprosta pełnym oczekiwaniom.

(Liberator) #9

Jasne i płacić za jedną grę 1/3 wartości całej konsoli... A poza tym nie mam odpowiedniego telewizora - taniej mi wyjdzie kupić grafę i ram, a nawet całego kompa niż maszynkę do gier za 7 stów, tv za 2 kafle i grę za 3 stówy...

(suchmen) #10

tak samo wiedźmin-niby ok a na komputer też jego engine jest mocno niedopracowany-nawet po wgraniu extension packa dalej jest bardzo podobnie.

(Liberator) #11

No, Wiedźmin też momentami może przymulić, ale tylko momentami... Ale nie było tak, że się nie dało grać! A po zainstalowaniu update'a jest jednak zauważalna poprawa wydajności (przynajmniej na moim sprzęcie odczuwalna).

(suchmen) #12

u mnie dalo sie grac na maks detalach ale wygladzanie off-inaczej była padaka

możliwe że na viście tak jest bo na xp może ta gra chodzi szybciej

(PaPuX) #13

Z tego co mi wiadomo nowa gra na XBOX 360 GTA IV oscyluje w granicach od 150zł a na PC od 130zł

To żaden argument.

Każdy telewizor jest odpowiedni. Telewizory produkowane od ok 1995r bez problemu współpracują z XBOX 360, zresztą monitory PC również.

Oczywiście można mieć TV za 2tysiące i wtedy ma się duży ekran HD ale to kwestia lepszego komfortu i budżetu.

(Liberator) #14

Mała poprawka. Gry na XBoxa oscylują w granicach 179-199. Natomiast większość nowości na PC kosztuje 89-99 (wyjątkiem może być GTA IV) nie wspominając o seriach gier za 49, 39 a nawet 19. Natomiast za graniu na XBoxie na kineskopie albo komputerowej siedemnastce mówię stanowcze nie!

(Krzysztofnawrot) #15

Na mojej konfiguracji miałem max. 46 fps, ale to głównie w pomieszczeniach. Na ulicy, w korku 19-30, ale zdarzało się tak, że czasami fps'y spadły do 12. Ustawienia: 1680x1050 16:10, texture - high, render - highest, view distance - 30, detail - 100, vehicle - 100, shadow - 16.

Benchmark: 26,25.

Mam nadzieję, że RS wypuści jakiegoś patcha, który bardziej zoptymalizuje grafikę.

(PaPuX) #16

Gra jest zoptymalizowana.

Patsch zostanie wypuszczony na błędy graficzne szczególnie znikające tekstury i.t.p. pod radkami.

Pamiętajcie że gra była pisana pod XBOXA i z niego jest konwertowana co przekłada się na wymagania.

XBOX ma 3 rdzenie po 3,2GHz + szybką pamięć na poziomie 2,4GHz więc i podobnej mocy sprzętem musicie dysponować by gra chodziła przynajmniej przyzwoicie.

(Liberator) #17

Przede wszystkim Xbox nie musi się męczyć z 50 procesami systemowymi w tle. A tej superszybkiej pamięci ma całe... 512 MB :slight_smile:

(system) #18

Ja nie mam żadnych problemów. Multiplayer chula aż miło. Po instalacji sterów beta nVidi optymalizowanych do GTA już gra się płynnie. Jest już dobrze - czekać na stabilne stery i patcha i będzie już całkowicie dobrze :slight_smile:

(Krzysztofnawrot) #19

bartek46op , o jakich sterach mówisz? Tych 180 ze strony nvidii?

(system) #20

O tych: http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=3967