Konfiguracja pod GTA IV

Witam, mam pewien problem. Kupiłem sobie GTA IV sądząc, że pogram sobie na ustawieniach medium, ale niestety gra osiąga max 18 FPS w rozdzielczości 800x600 i lowest. Moja konfiguracja jest w podpisie (Pentium DualCore podkręcony do 3,06 GHz z 2,66 GHz, 2GB RAM i Radeon X1600). Przypuszczam, że główny problem stanowi karta graficzna i zamierzam ją w związku z tym wymienić na GF 9600 GT. Już zdecydowałem i nie chcę słuchać o wyższości Radeonów. Pytanie moje jest takie: czy wymiana tylko karty graficznej rozwiąże problem z wydajnością gry? Czy pogram z rozsądnym framerate na medium i 1024x768 chociaż? Używam Windowsa Visty Business 32bit SP1 i w sumie dokupiłbym też 1GB RAMu. Czy warto? Czy lepiej zbierać na nowy komputer? I podejrzewam że 450W Tracer może mieć problemy z GF 9600 GT, ta karta wymaga odrębnego zasilania czy wystarczy napięcie na szynie?

…z tego co można poczytać tu i ówdzie kolesiom z GT 9600 też kieprawo ta gra hula.

No tak, wiem, ale na pewno lepiej niż mnie… To, że gra przypomina pod względem optymalizacji i stabilności wersję alfa zauważył już każdy, kto się na nią skusił :confused:

wymaga dodatkowego 6 pin peg’a + zasilacz minimum 350W markowy, dla spokoju 400tka i wyżej.

Poczekaj na jakieś łatki, pathe, szkoda wydawać kasy, bo na tej karcie powinno hulać na medium. Gra ma słabo zoptymalizowany silnik jak np. Gothic 3

tak gra niestety jest skopana pod względem optymalizacji.dużo o tym czytałem że nawet najnowsze geforcy i radki sobie z nią nie radzą za bardzo

Hm, no czytałem gdzieś, że panowie z Rockstara ostro pracują nad patchem. Mam nadzieję, że się pospieszą… Ale anyway, karta by się przydała. 6 pinówka powinna się znaleźć, dzięki za radę technik_elektro. A co do optymalizacji - to myślę że jednak GTA przebiło nawet Gothica 3, a myślałem, że to się nie uda nikomu :slight_smile:

A ja mam XBOXA 360. Framerate kolo 60fps. Piękna grafika, a GTA już ukończone.

Nie lepiej kupić konsole (maszynkę do gier) niż lądować w sprzęt który i tak nie sprosta pełnym oczekiwaniom.

Jasne i płacić za jedną grę 1/3 wartości całej konsoli… A poza tym nie mam odpowiedniego telewizora - taniej mi wyjdzie kupić grafę i ram, a nawet całego kompa niż maszynkę do gier za 7 stów, tv za 2 kafle i grę za 3 stówy…

tak samo wiedźmin-niby ok a na komputer też jego engine jest mocno niedopracowany-nawet po wgraniu extension packa dalej jest bardzo podobnie.

No, Wiedźmin też momentami może przymulić, ale tylko momentami… Ale nie było tak, że się nie dało grać! A po zainstalowaniu update’a jest jednak zauważalna poprawa wydajności (przynajmniej na moim sprzęcie odczuwalna).

u mnie dalo sie grac na maks detalach ale wygladzanie off-inaczej była padaka

możliwe że na viście tak jest bo na xp może ta gra chodzi szybciej

Z tego co mi wiadomo nowa gra na XBOX 360 GTA IV oscyluje w granicach od 150zł a na PC od 130zł

To żaden argument.

Każdy telewizor jest odpowiedni. Telewizory produkowane od ok 1995r bez problemu współpracują z XBOX 360, zresztą monitory PC również.

Oczywiście można mieć TV za 2tysiące i wtedy ma się duży ekran HD ale to kwestia lepszego komfortu i budżetu.

Mała poprawka. Gry na XBoxa oscylują w granicach 179-199. Natomiast większość nowości na PC kosztuje 89-99 (wyjątkiem może być GTA IV) nie wspominając o seriach gier za 49, 39 a nawet 19. Natomiast za graniu na XBoxie na kineskopie albo komputerowej siedemnastce mówię stanowcze nie!

Na mojej konfiguracji miałem max. 46 fps, ale to głównie w pomieszczeniach. Na ulicy, w korku 19-30, ale zdarzało się tak, że czasami fps’y spadły do 12. Ustawienia: 1680x1050 16:10, texture - high, render - highest, view distance - 30, detail - 100, vehicle - 100, shadow - 16.

Benchmark: 26,25.

Mam nadzieję, że RS wypuści jakiegoś patcha, który bardziej zoptymalizuje grafikę.

Gra jest zoptymalizowana.

Patsch zostanie wypuszczony na błędy graficzne szczególnie znikające tekstury i.t.p. pod radkami.

Pamiętajcie że gra była pisana pod XBOXA i z niego jest konwertowana co przekłada się na wymagania.

XBOX ma 3 rdzenie po 3,2GHz + szybką pamięć na poziomie 2,4GHz więc i podobnej mocy sprzętem musicie dysponować by gra chodziła przynajmniej przyzwoicie.

Przede wszystkim Xbox nie musi się męczyć z 50 procesami systemowymi w tle. A tej superszybkiej pamięci ma całe… 512 MB :slight_smile:

Ja nie mam żadnych problemów. Multiplayer chula aż miło. Po instalacji sterów beta nVidi optymalizowanych do GTA już gra się płynnie. Jest już dobrze - czekać na stabilne stery i patcha i będzie już całkowicie dobrze :slight_smile:

bartek46op , o jakich sterach mówisz? Tych 180 ze strony nvidii?

O tych: http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=3967