Konfiguracja podziału transferu w TD-W8910G

Witam,

Kupiłem modem TP Link’a TD-W8910G. Chcę do niego podłączyć 1 komputer poprzez kabel i jeden bezprzewodowo. Dostawcą internetu jest Neostrada. Połączenie routera i Neostrady 1MB już skonfigurowałem [mam nadzieję że poprawnie] i internet chodzi na obu komputerach.

Ale w czym problem:

Na komputerze połączonym przez kabel transfer jest prawie taki jak przed rozdzieleniem łącza [przeważnie powyżej 1000 kb/s], natomiast na drugim komputerze transfer jest bardzo mały [około 130 kb/s]. Pomiar tych transferów dokonywałem na www.speedtest.pl.

Nie wiem jak przydzielić każdemu komputerowi po połowie transferu [512kb/s na 1 komputer]. I jak należy skonfigurować łącze, żeby w przypadku jeśli 1 komputer jest wyłączony, drugi otrzymywał cały transfer [czyli 1024 kb/s], a jeśli ten 2 komputer znów się połączy to transfer jest dalej dzielony na połowę.

Zabawę w sieci dopiero zaczynam :] wiec proszę o wyrozumiałość jeśli jest to banalna pytanie.

Zapewne rozchodzi się o kiepski zasięg(przeszkody itp.)

Co do takiego bajecznego przydzielania to zapomnij ^^, nie uzyskałbyś tego na naszym routerze, który pracuje w sieci RS-2000(google) co kosztował ok. 900zł, co najwyżej masz piorytety na tablicy no i schedule(harmonogram, kiedy co ma robić).

W tym TP-Linku za to powinno być piorytetowanie po portach LAN lub po MAC, ew. może być coś po portach albo usługach.

Lecz zasieg jest znakomity

Dodane 01.03.2009 (N) 13:55

Winą tak małego transferu na drugim komputerze były sterowniki do karty sieciowej na tym właśnie komputerze. Więc jeden problem z głowy.

Teraz tylko jeszcze problem:

Nie wiem jak przydzielić każdemu komputerowi po połowie transferu [512kb/s na 1 komputer] gdy oba są włączone. I jak należy skonfigurować łącze, żeby w przypadku jeśli 1 komputer jest wyłączony, drugi otrzymywał cały transfer [czyli 1024 kb/s], a jeśli ten 2 komputer znów się połączy to transfer jest dalej dzielony na połowę.

Nie mam pomysłu ale czy może wiązać się to z QoS lob MAC ??

Proszę o jakieś pomysły.

Tak jak kolega Bolo92 napisał, niestety nie uda Ci się tego osiągnąć.