Konfiguracja połączenia internetowego

mam vistę business, chciałbym łączyć się z netem za pośrednictwem routera jak to zrobić, proszę o instrukcję krok po kroku

W przeglądarce internetowej wpisujesz adres routera np: 192.168.1.1 i konfigurujesz. Więcej o konfiguracji i adresie znajdziesz w jego instrukcji, a jak nie masz to napisz co to za router??

powiem tak, połączenie mam z routerem bez wpisywania jego adresu problem w że żadna strona nie wchodzi

czy jest jakaś prosta instrukcja jak ustanawiać różne połączenia z netem tj. przez kabel, bezprzewodowe lub komórkowe

niestety nie mogę niczego takie znaleźć

Router jest nowy czy już go używałeś, czy “od kogoś”.

Jak go już wcześniej używałeś to Napisz z jakiej przeglądarki korzystasz i czy na wszystkich tak jest.

Jakiego masz antywira (firewall) i czy ta przeglądarka ma połączenie z netem w firewallu??

Przez kabel to jak już masz skonfigurowany router to poprostu u podłączasz kolejny kabel ethernet i masz.

jak bezprzewodowe to łączysz się w kompie z nim (czy jakoś tak. Niewiem jak dokładnie bo nie mam takiego routera).

A i czy router jest na USB, czy na Ethernet??

vista, router używany fritz7050, firefox, nod32 wcześniej działał a teraz nie chce

A i czy router jest na USB, czy na Ethernet??

Ethernet

Hmm… Czyli odrazu pow włączeniu kompa powinien być net.

Napisz jaką masz płyte główną i czy zainstalowałeś stery do LAN??

mogę oczywiście to sprawdzić ale zapewne nie na tym polega problem, wcześniej miałem net na tym kompie ale w wyniku zmiany ustawień teraz go nie mam

A czy dostawca internetu jest ten sam co był??

tak, dostawca jest ten sam