Konfiguracja programu NIS 2009 PL

Witam

Ściągnąłem z dp pakiet NIS 2009 i mam problem z konfiguracją. Wchodząc w opcję to niby wszystko jest ok. W celu przetestowania programu na dysku posiadam 2 pliki (spakowane rar) niepewne które są wykrywane przez inne av. Natomiast NIS nie reaguje podczas próby zapisu na dysk tych plików, dopiero podczas wypakowywania ich sygnalizuje niebezpieczeństwo.

Moje pytanie jest takie: gdzie w opcjach zaznaczyć skanowanie plików skompresowanych ? bo nie widzę czegoś takiego…

Pozdrawiam, martinez

prawoklik na folderze i skanuj za pomocą NIS

Robiłem już tak i nic nie wykrywa… Po wypakowaniu winrarem sygnalizuje dopiero zagrożenie…

A więc tak. W przypadku używania przeglądarki Mozilla Firefox (wg producenta ma ponoć osłaniać tą przeglądarkę NIS 2009) w momencie pobierania zawirusowanego pliku skompresowanego np. rarem - nic się nie dzieje. Plik jest normalnie zapisany na dysku twardym. Dopiero po wypakowaniu tegoż zainfekowanego archiwum NIS daje znać… Jeśli ściągam plik zawirusowany - nie spakowany też nie wykrywa zagrożenia…

W przypadku używania IE przy ściąganiu pliku skompresowanego - nie wykrywa zagrożenia. W przypadku pliku zawirusowanego nie spakowanego - daje znać o wirusie…

Inne programy antywirusowe w obu przypadkach dawały sygnał o zagrożeniu.

Troszkę chyba bez sensu to jest. Pisze że ochrona przeglądarek i w ogóle//ort a wirusy wpuszcza do kompa jak trza…

Zastanawiam się czy po 2 dniu testowania nie wrócić do darmowej Aviry. Aczkolwiek szkoda mi trochę bo programik jest ogólnie rzecz biorąc fajny…

Wnioskuję, że kontaktowałeś się z pomocą Symantec, chciałbym Cię zapytać czy NIS2009 Pl aktualizuje Ci się automatycznie (bo mi nie) . Dowiadywałem się w Symantec i powiedziano mi, że

jest to problem którego narazie nie rozwiązano (kontaktowałem się ok. 10 dni temu).

Niestety nie aktualizuje mi się automatycznie… Szkoda mi tego nortonka ale przechodze na F-Secure Interntet Security 2009. Mam nadzieję że tam nie będzie takich problemów…

ja mam tego NIS od misiąca.

trochę jestem mało kumata ale mam pytanko co wam się nie aktualizuje?

u mnie co 10 minut sprawdza Live Udpade - automatycznie pobiera słowniki i definicje wirusów. czy o to wam chodziło? bo powiem szczerze że nie znam się za bardzo ale jak wam chodzi o to - to się automatycznie u mnie rusza - wybrałam opcje automatycznie i tam było gdzieś rozwinięcie i ustawione na co 10 minut.

nawet zapisuje kiedy pobierało automatycznie ile minut temu - fakt czasami jest że kilka godzin temu - ale tak mi się wdaje że to oznacza że nie było przez ten czas nic do ściągnięcia? może źle rozumuje?

daj sobie luzz z tym programem, polecam Ci coś ze stajnie gdata software. Dziś zainstalowałem najnowszego gisa i jestem mile zaskoczony.

no ja lubie nortonka i jakoś pięknie śmiga, zresztą cóż nawet jak jest coś z automatyczną aktualizacją - to co za problem co jakiś czas ręcznie odpalić live udpade? sam program działa szybko i ja nie narzekam. jest lepszy niż poprzednie wersje :slight_smile:

a no właśnie mnie się nie aktualizuje automatycznie, kontaktowałem się z pomocą Symantec i powiedziano mi , że zostanie to rozwiązane w ciągu dwóch tygodni.

z tą gdatą to se daj chłopie spokuj (ci z gdaty to mają tu jakieś dyżury czy jak )

no mi zazwyczaj samo się aktualizuje :). ale skoro kontaktowałeś sie z nimi to na pewno to rozwiążą za jakiś czas - jak podglądam co ile się aktualizuje - czasem minuta temu a czasem 2 godz temu :). ale wtety ja ręcznie odpalam i jak coś jest to się pobiera a jak nie to nie :). myśle że rozwiążą ten problem :slight_smile: - no ba mam taką nadzieję.

też odnosze takie wrażenie - ostatnio jakaś inwazja polecania tego programu i to od zupełnie nowych urzytkowników - czyżby po kilka loginów już mieli? :o

nowy symantec jest bardzo ciekawym programem - widziałeś prezentacje na PCWK? Podobno jest niesamowicie szybki ciekawe czy skuteczny :confused: bo do tej pory było miernie

poleciłem gdate bo testowałem i testuje oprogramowanie jest eleganckie, nie jestem żadnym dyżurnym heheh

abisynka- widzisz a bałaś się angielskiej wersji, a chodzi lepiej niż moja polska :smiley:

ja odinstalowałam angielską i zainstalowałam polską :lol: i śmiga jak trza serio samo się aktualizuje jak klikam na ikone i jest okno to tam pisze ile czasu temu była aktualizacja :slight_smile: to działa :). czasami trwa dłużej ale ja się tym nie martwie :). chociaż zabawne angielska wersja raz mi się zblokowała tzn ten dodatek kontrola rodzicielska itp - ten mi się coś zawiesił i wywalił błąd - i norton mi się na godzine zablokował. potem działał bez zarzutu ale oczywiście ja spanikowana atakowałam syn… i po 2 dniach mi przysyłają mailem coś ale ja nic nie kumam bo jak zwykle po angielsku - najzabawniejsze jak ja pisałam im łamanym angielskim co nie działa :oops: . jak się pojawiła polska wersja to ja szybko odinstalowałam tym programem do nortona i uruchomiłam cclenera i na nowo sciągnęłam pl wersje trial i działa :slight_smile: dalej ale nie udało mi się zainstalować tego dodatku - nie wiem czemu ale w sumie mi aż tak bardzo nie jest on potrzebny.

a zauważyłam że live udpade - aktualizuje się sam przy krytycznych aktualicajach a przy zalecanych nie tak szyko - może coś z tym jest to związaneże się nie aktualizuje? myślę że oni postarają się coś z tym zrobić :slight_smile:

A co sądzicie o Symantec Endpoint Protection? - lepszy jest od NIS2009 ?, ktoś to w ogóle używał ?

To jest dla firm tzn. dla wielu komputerów, tzn. kosztowne.

Oki. Ale chodzi mi czy wykrywalność ma lepszą niż NIS 2009, 2008 :slight_smile:

Znam osobę która ma ten program na służbowym laptopie (duża korporacja), ale ta osoba niczego nie ściąga z sieci (żadne torrenty, emule itp.), a opinia : no działa i tyle.

Wczoraj została zakupiona licencja na Kaspersky Internet Security 2009. Jestem zadowolony :slight_smile: