Konfiguracja Qos Intellinet ADSL 2+

Witam serdecznie,

moim problemem jest Router który zakupiłem 1 dzień temu. Pytałem się sprzedających w sklepie (komputerowym) który router w moim przedziale cenowym byłby najlepszy.

Polecono mi:" Intellinet 524872"

Chodziło mi o 3 rzeczy które musiał spełnić router:

  1. ADSL

  2. WLAN (wi fi)

3)Qos

Zgadzają się prawie wszystkie rzeczy prócz nr 3, a dokładniej przeznaczenie.

Nie mam pojęcia jak skonfigurować router tak aby “rozdzielił moje łącze” pomiędzy mnie, mojego brata oraz rodziców. (komputery). Chodzi tu o sieć 2 komputerów kablowo i 1 bezprzewodowo.

Powiedziano mi że ten router dzieli takowo łącze. Że w momencie np. ściągania filmów ograniczy moje łącze np do 2 Mb. (przykład) i nie będzie “Pingował/lagował” innym użytkownikom sieci.

Chciałbym ustawić go w taki sposób aby nikt mi nie przeszkadzał np. w graniu czy oglądaniu filmów online. Czy jest w ogóle taka opcja?

Proszę o pomoc w konfiguracji: (jestem zdesperowany)

Oto zdjęcie Qos:

http://zapodaj.net/7d1d39558b409.png.html

Ten router nie ma podziału łącza, on posiada QoS, w oparciu o priorytetyzację ruchu sieciowego, tzn. dany ruch sieciowy będzie miał wyższy priorytet niż inny, czyli będzie przetwarzany przez router w pierwszej kolejności. Natomiast jak chcesz dzielić łącze i ograniczać przepustowość, w routerze powinna być opcja o nazwie bandwith control lub traffic shaper, lub podobnie.