Konfiguracja QOS routera linksys RV042


(Rudnicki R86) #1

Witam,

mam problem z ustawieniem QOS na routerze linksys rv042 dual wan. Otóż korzystam z dwóch łącz internetowych. Mam włączone "load balance". Muszę ustawić na jednym komputerze żeby korzystał tylko z wan-1 , ponieważ osoba pracująca na tym komputerze obsługuje przelewy elektroniczne i po zalogowaniu się do strony banku, kolejne wczytania strony muszą być na tym samym ip, bo inaczej trzeba się ponownie logować. Ustawiłem reguły tak żeby cały ruch z tego komputera był kierowany przez wan-1 takjak to jest widoczne na zrzutach poniżej, ale niestety nic to nie dało

Strona jest szyfrowana, dlatego ustawiłem dodatkowo żeby wszystkie żadania https były kierowane przez wan-1, ale te zabiegi nic nie dały. Dalej Load balance kieruje ruch internetowy z tego kompa przez obydwa wany. Sprawdzam ip z tego kompa przez stronę twojeip.wp.pl i ip się zmienia niestety :frowning: Wygląda na to jakby te ustawienia się nie zatwierdzały, choć robię zapisywanie. Dodatkowy problem jaki zauważyłem od kiedy ten router jest w sieci, że często pojawia się błąd "Nie można wyświetlić strony" lub nie wczytuje strony do końca. Może jakieś pomysły? Czy router jest uszkodzony, czy to ja źle go konfiguruje?


(Drobok) #2

Spróbuj dyndns ;p


(Hnt) #3

Gdy wypniesz WAN2 problem znika?


(Rudnicki R86) #4

Tak, problem znika, bo wtedy komp działa na jednym ip. Mógłbym użyć ddns i pewnie problem byłby rozwiązany, ale ten router jest nowy i te ustawienia według mnie są dobre, więc pewnie urządzenie jest uszkodzone i trzeba je oddać na gwarancji... Firmware w urządzeniu jest najnowszy, więc wgrałem starszą wersję, ale nic to nie dało.


(Monczkin) #5

Rudolf86 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. poradnik-uzywania-forum-zakladanie-edycja-tematu-t394978.html#p2536992


(Luc3k) #6

Udało Ci się rozwiązać ten problem? Ja walczę z tym drugi dzień i nie mogę znaleźć przyczyny. Bardzo często router nie wczytuje stron do końca, tak jakby zawieszał połączenie w połowie wczytywania strony. Czym to jest spowodowane? Używam tylko jednego WAN-a, drugi jest wyłączony.