Konfiguracja routera ADSL Barricade SMC 7904BBRA

Może ktoś sie spotkał przypadkiem w swym życiu z opisem i to najlepiej w języku polskim konfiguracji tego routera oraz komputerów gdyż chciałbym go wykorzystać do udostępnienia internetu w sieci (Neostrada). Mam cztery kompy 2 x XP i 2 x win 98 wszystkie podłączone do tego sprzętu.

a tak w ogóle to nie za duzo wiem stad ta prośba. Próbowałem raz ale połączył sie na chwile by po chwili stracic połączenie i tak jeszcze ze dwa razy.

A skąd masz to urządzenie?? Bo jeśli kupiłeś w polskim sklepie to MUSI być instrukcja w j.polskim. Idź do sprzedawcy i zażądaj tego, a jak nie to zgłoś sprawę do inspekcji handlowej.

A wracając do konfiguracji to sprawa jest dość skomplikowana jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z modemami ADSL.

Komputery ustawiasz na dynamiczne uzyskiwanie adresu IP. Istotną sprawą jest wpisanie w Advanced Setup/WAN/ATMPVC odpowiedniego protokołu. PPPoE, VPI/VCI = 0/35 Encapsulation = VCMUX, nazwa użytkownika i hasło takie jak masz w neo i powinno hulać.

Pozdro

Dzięki za zainteresowanie tematem, podobnie jak Ty też zbulwresował mnie fakt opisu w języku zagramanicznym, jednak nie ja go kupiłem to moge miec na swą obrone. Jesli chodzi o modem to go skonfigurowalem ( wspomagałem sie modmem Planety ) tylko nie wiem do końca czy poprawnie jeśli chodzi o ściane ogniową, ale to … Poza tym wszystko śmiga, czyli będą ze mnie ludzie, jeszcze raz dzieki za pomoc i pozdrawiam serdecznie.