Konfiguracja routera D-Link 514

Witam

wie ktos moze w jaki sposob skonfigurowac router D-Link 514 aby odblokowac porty TCP 4662 i UPD 4672 ?

opisze caly moj problem: przebywam teraz na terenie UK i korzystam z neta za posrednictwem NTLa ,gdy korzystlem sam z neta przez modem dostarczony przez operatora bylo wszystko OK czyli azureus i emul sciagaly wysmienicie ale problem pojawil sie gdy chcialem podzielic lacze na drugi komp. Kupilem wiec router D-Link 514 i robie wszystko tak jak jest w instrukcji ktora jest dolaczona do tego routera i wszystko dziala OK taz jest net ale programy typu p2p niestety nie dzialaja tak jak powinny,pokazuje mi ze jestem za natem i mam niskie ID.

Korzystalem z pomocy zamieszczonej na stronie emula ale niestety nic mi to nie dalo.

Slyszalem tez ze na routerze mozna wylaczyc firewalla ale nie wiem jak to zrobic.

Jesli jest ktos w stanie mi pomoc to z gory dziekuje

Wszystko jest bardzo przejrzyście opisane tutaj: http://www.portforward.com/english/rout … /eMule.htm.

dzieki

ale tutaj juz bylem i delikatnie mowiac d…a :frowning:

prawdopodobnie router ten nie zabardzo pasuje do mojego operatora,tak sobie wymyslilem

Ruter możesz mieć dobry i dobrze skonfigurowany, ale jeszcze jest druga, ważna kwestia, czy IP masz z klasy publicznej czy prywatnej, innymi słowy czy Twój dostawca internetu umożliwia Ci postawienie własnego serwera (bo tak zachowuje się teraz każdy program P2P). Zadzwoń, spytaj się, będziesz miał jasność.