Konfiguracja Routera D-Link DI-604

Siema,mam problem z rozdzieleniem kablówki Aster 2MB,na laptopa i desktopa.

Podłączam laptopa pod gniazdo routera 1,desktopa pod 2,pod WAN normalną RJ45 (pół,cały-pomarańczowy,niebieski,zielony,brązowy) i pod modem od Aster…

Wszystko zaciśnięte jak wyżej…Przy konfiguracja routera na ostatnim etapie drze sie że nie ma połączenia z internetem i żebym sprawdził mój kabel ethernet…nie ważne czy przy konfigu wybiorę dynamiczne przydzielenie IP (tak jak aster zawsze mi automatycznie przydzielał jak tylko laptop był podłączony-bo de facto router ma robić za takie samo “cos”) czy wezme statyczne IP i podam sam parametry (IP,Maska,Brama,DNSY - zczytane z ipconfig przy normalnym połaczeniu laptop-aster) cały czas konfiguracja drze się że nie ma połączenia z internetem-mimo że normalnie przy podłaczeniu jak wyżej internet na laptopie jest…a na desktopie jest brak łączności… i jest nieskonfigurowane…

pomocy…

wtyczki powinny mieć układ drucików tak (jeśli problem jest po stronie fizycznego połączenia, tzn nie świecą się diody na portach do których są wpięte urządzenia).

jeśli problem jest po stronie logicznej, tzn fizycznie połączenie jest, a tylko aster nie konfiguruje routera, to spróbuj ustawić routerowi na interfejsie WAN adres fizyczny karty sieciowej z laptopa (MAC cloning, albo coś podobnie brzmiącego).

laptopowi ustaw wtedy jakikolwiek inny adres MAC, najlepiej taki jaki ma oryginalnie router, żeby nie narobić za dużego bałaganu.

dzięki,walnąłem się w jednym kablu ze skręcaniem i dorzuciłem konfig z poziomu http:// :slight_smile: już działa elegancko

No witam mi polecili ten router kupiłem go mam neo ale tam jest port WAN a nie ma portu line by kabel od tel podłaczyc i co teraz mam zrobić

Mati17 ten oddaj i kup router z modemem ADSL.