Konfiguracja Routera D-Link Dir 300


(0czaja0) #1

Witam, jakiś czas temu podczas burzy spalił mi się router asmaxa, dzisiaj zakupiłem nowy d-linka dir 300. Po powrocie do domu wypakowaniu routera i pierwszej intalacji zonk, instaluje go z płyty cd i gdy podłaczam kabel od telefonu nic nie chce załapać(w sesnie w intrukcji jest napisane ze lampka powinna się zaświecić) nie łapie sygnału i sygnał w telefonie jest głuchy. Myślałem że to coś z kostką czy coś, a tu jednak telefon działa normalnie do momentu wsadzenia kabla do routera w czym tkwi problem? jestem zielony jeśli o to chodzi proszę o pomoc.

Jeszcze małe pytanie czy zamiast instalacji cd, odrazu na stronie wszystko ustawić? stronę mi łączy tylko nie mam pojęcia co i jak tam skonfigurowac :[


(Kpc21) #2

Z płyty CD też powinno zadziałać. Ale ja bym tam ustawiał przez panel WWW - masz pewność że nie zainstaluje ci na kompie żadnego syfu. Musisz tam podać parametry łącza:

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs ... _mod_adsl/

oraz oczywiście podać swój login i hasło. To powinno wystarczyć.

Jeśli chodzi o znikający sygnał w słuchawce. Upewnij się, czy poprawnie podłączyłeś mikrofiltry (filtr ma być zwrócony wystającym kabelkiem w stronę gniazdka, wszystko oprócz komputera podłączasz przez filtry). Ustaw parametry łącza w routerze i zatwierdź. Jeśli to nie pomoże, oddawaj router do sprzedawcy. Nie powinien blokować linii.


(0czaja0) #3

to są dane dla tpsy ja mam net w neti i mówisz że da rade wszystko ustawić? dziwi mnie tylko bo w/g instrukcji to lampka z tym sygnałem powinna się zaświecić a u mnie ani drgnie


(Kpc21) #4

Parametry będą takie same, bo to ciągle linia TP (chyba że masz na liniach Netii). Inne tylko będą serwery DNS, ale sygnał też powinien być, GG też by się logowało, ale nie mógłbyś wchodzić na strony internetowe (chyba że po adresie IP).

Nie wiem, czy w tym routerze musisz wpisywać adresy DNS. Jeśli musisz, połącz się przez modem, wejdź w Windows+R -> cmd -> Enter, wpisz "ipconfig /all" (bez cudzysłowu) i zatwierdź Enterem. Wyskoczą ci DNS-y do wpisania w routerze.

Edit:

Albo tu masz DNS-y do Netii:

http://www.netia.pl/informacje,dla_domu,47,765,794.html


(Unga Unga) #5

Nie lepiej było kupić router z modemem :?:


(Kpc21) #6

A, to jest router bez modemu ADSL?

To w jaki sposób udało ci się tam wsadzić dość małą (w porównaniu z RJ-45) wtyczkę telefoniczną?

Kolego, kupiłeś zły router.


(Unga Unga) #7

Router dobry, ale musi podłączyć go pod modem, a nie bezpośrednio wpinać kabel Netii do routera bo zresztą tak jak napisałeś się nie da :lol:

http://www.router.pl/ -> Wireless Router D-Link DIR-300


(Kpc21) #8

Tylko skąd weźmie taki modem z wyjściem RJ-45? Na Allegro jest dokładnie jedna aukcja z takimi modemami (Siemens Speed-Stream).


(Unga Unga) #9

W sumie to nawet 0czaja0 nie napisał jaki ma modem.

Dużo nie napisał i jest dużo niejasności, a my się domyślamy.

Pozdrawiam :smiley:


(Kpc21) #10

Ale wszystko wygląda na to, że internet ma na linii telefonicznej. A więc ADSL. Jeśli ma coś innego niż DialNet Dialogu (z "półki" dla użytkowników domowych, a więc Neostrada, Net24, Multimo itd.), ma modem tylko z USB. Tak więc potrzebuje routera z modemem ADSL.

W każdym razie albo skrętkę 4-parową od routera koledze jakoś udało się wepchnąć w gniazdko telefoniczne przy okazji je rozwalając, albo w gniazdku routera luźno siedzi RJ-11 (z przewodem dwużyłowym, ew. czterożyłowym). To rozwiązuje zagadkę, dlaczego nie ma sygnału w telefonie. Albo doszło do zwarcia (o ile wiem na linii telefonicznej zwarcie = odłożona słuchawka - choć wtedy po podniesieniu słuchawki telefonu powinien być normalny sygnał, bo jeśli podłączy się kilka telefonów pod linię i w jednym odłoży się słuchawkę, przez drugi można rozmawiać), albo cyfrowy router wprowadza jakieś zakłócenia do analogowej sieci telefonicznej.

Idź do sklepu i postaraj się wymienić router na taki z modemem ADSL. Napisz wcześniej u nas, jakie masz łącze, modem i jaki był ten Asmax.