Konfiguracja routera dla netii


(Tomi1989) #1

Witam! Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem ww routera, jednak mam problem z jego konfiguracją, otóż nie wiem jak skonfigurować go pod netie (odbywa się to podobnie jak pod neostrade). Kilka razy udało mi się na chwile połączyć, jednak po momencie połączenie rozłączało. Teraz mam tak, że komputer połączy się z siecią, ale nie mogę już wejść na żadną stronę www (jednak gdy w przeglądarkę wpiszę 213.180.130.200 to potrafi wejść na onet.pl). W dodatku Vista nie potrafi zidentyfikowac sieci. Nie wiem w czym tkwi problem, dlatego bardzo proszę o pomoc.


(ahonen97) #2

Podaj markę routera. link do strony http://www.netia.pl/obsluga_klienta_dom ... 1,340.html


(Tomi1989) #3

ASUS WL-AM604g

To mam dobrze skonfigurowane, bo nawet tak samo mówiły osoby z wsparcia technicznego od netii, jednak oni nie wiedzą dlaczego raz łączy ze stronami, a raz nie. U nich w systemie pojawia się, że się połączyłem tak samo jak u mnie na komputerach, jednak nie mogę zacząć surfować. Z tego co już czytałem może to być problem z DNS, ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać.


(Mar 147) #4

Asusy to dosyć uparte routery. Podłącz się do internetu dotychczasowym modemem i w wierszu polecenia wpisz cmd a następnie ipconfig /all tam znajdziesz adresy dns które należy wprowadzić do routera :slight_smile:


(Tomi1989) #5

wpisanie DNS z cmd jak i ze stronki netii nic nie dało. nadal jedyną stroną jaką mogę otworzyć jest onet, ale tylko jak wpisuje 213.180.130.200.

ok, uporałem się z routerem, ale kolejnym napotkanym problemem jest długa identyfikacja sieci na jednym z dwóch komputerów z vistą. Łączy się z siecią, ale dopiero po długiej chwili, nieraz nawet do 30min pobiera dane z DHCP, wpisanie ręcznie też nic nie daje. Na laptopie z vistą i stacjonarnym z XP wszystko działa dobrze, problem jest tylko z jednym kompem na viscie (posiada on karte sieciową ASUS WL-138v2).

Uprzejmie proszę moderatorów o odświeżenie tematu:)


(system) #6

Tu masz opis na innym routerze - ale każdy posiada te podstawowe opcje takie same

http://it-bloog.blogspot.com/2009/02/wi ... zenia.html

pozdrawiam


(Artur Olejnik) #7

Może ktoś mi napisać krok po kroku (najlepiej jakby ktoś zrobił screeny) jak skonfigurować routera wl-am604g bo próbuję i nic nie działa:/


(thommy181) #8

Nie wiem dokładnie jakie masz obecnie ustawienia sieci. Skoro u administratorów widać, że masz połączenie z siecią to na tym etapie wszystko jest OK. Jeżeli dajesz radę uruchomić onet po nr IP to oznacza to problem jedynie z DNS'em. Nie wiem dokładnie jakie masz ustawienia sieci w komputerze - wejdź w uruchom wpisz cmd dalej wpisz ciąg ipconfig /all >>c:\test.txt Teraz odnajdź plik test.txt na dysku c: i zacytuj go na forum.