Konfiguracja routera linksys wrt54gc. proszę o pomoc

Witam

Mam laptopa acer extensa 5220, internet z sieci kablowej vectra, kupiłem router taki jak w temacie. Mam problem z konfiguracją. Jestem zielony w tych tematach więc proszę o wyrozumiałość. Podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcją z cd tylko jak doszło do ręcznego ustawiania internetu, adresu ip to nie wiem co tam zaznaczyć i gdzie znaleźć potrzebne informacje. Zacznę może od początku.

Connection: (static ip, pptp,pppoe,dhcp) - co mam wyprać?

IP Adress:

subnet mask:

gateway:

dns1:

dns2:

  • gdzie znaleźć te informacje?

następnie

password - już jest tam coś wpisane, mam wymyślić nowe czy tylko potwierdzić?

ssid:

channel:

network mode:

-też nie wiem co mam tam wpisać

oraz jaką ochronę wybrać, czy nie wybierać wogóle?

Hasło na admina ustaw sobie swoje, nie zostawiaj domyślnego…

Jeśli chodzi o konfigurację to sklonuj MAC Address karty sieciowej, którą otrzymałeś do łączenia się z siecią Vectry. Innymi słowy wybierasz Menu start -> uruchom -> Wpisujesz w okienko:

cmd.exe

, wciskasz enter. W dosowym wierszu poleceń wpisujesz:

ipconfig /all

i sprawdzasz MAC Address karty sieciowej, której używasz do Internetu, spisujesz go na kartkę i w opcjach routera tam gdzie masz DNS1, DNS2, IP itp. odnajdujesz pole MAC Address i wpisujesz tam ten MAC Address odczytany wcześniej z karty sieciowej.

Connection ustaw na DHCP, zatwierdzasz zmiany. Konfigurację (adres IP, maskę sieci, bramę, i adresy serwerów DNS) powinno ci teraz pobrać automatycznie z serwera DHCP.

Co do pola SSID, to jest to nazwa sieci bezprzewodowej (Wi-Fi). Zanim ustawisz Network mode radzę przeczytać informacje o zabezpieczeniach sieci Wi-Fi. Przy ustawianiu rodzaju zabezpieczeń musisz pamiętać, że karta Wi-Fi także musi te zabezpieczenia obsługiwać. Możesz też ukryć SSID’a (nazwę sieci) aby nie wykrywało jej automatycznie, trzeba będzie wpisywać ją ręcznie podczas utworzenia nowego połączenia, nie będzie ona wykrywana automatycznie. Wszystko masz opisane w tym linku powyżej, jest tam także opisana cała konfiguracja routera.

Pozdrawiam.

Wielkie dzięki. Internet działa mmi już bezprzewodowo.

Mam jeszcze tylko małe pytanko. Musiałem tam z zabezpieczeniami coś pokręcić.

Bo jestem połączony z linksys siecią bezprzewodową niezabezpieczoną

Powinienem tutaj coś zmieniać czy może tak zostać?? Jeśli powinienem zmienić to muszę od nowa konfigurować?