Konfiguracja routera mc-418A

Witam. Zakupiłem takie fajne ustrojstwo. Mam neta osiedlowego po kabelku. Filtrowany po MAC. Chciałbym podłączyć do niego PCta i laptopa po WfI.(albo kabelku)

W sieci filtrowany jest MAC PCTA. Jeśli sklonuję do routera MAC kompa,adres IP,DNSy i brame; a komputerowi nadam nowy MAC(tylko jaki??) i adres z puli routera, a w laptopie uda mi się WiFI odpalić-to chyba powinno śmigać…

A i jeszcze jedno, router i kompa crosem łączę czy prostym??

Z góry dzięki:)

Połączenie powinno być kablem niecrossowanym. Chociaż z tego co pamiętam switche potrafią obsługiwać każdy typ kabla.

MAC adres karty sieciowej uzyskasz

Start->Uruchom -> CMD (Enter)

W oknie konsoli wpisujesz: ipconfig /all

Zostanie wyświetlona pełna informacja o karcie sieciowej wraz z MAC adresem.

Wystarczy go skopiować do Routera po stronie WAN i będzie ok.

Karcie sieciowej nie nadasz MAC adresu. Może być stary. Będzie ukryty za Routerem.

Nie wiem czy w tym modelu jest ustawienia pakietów, że mają coś tam dodawać (N+1) czy coś takiego. W zależności od usługodawcy jest to sprawdzane bądź nie. Więcej informacji znajdziesz tutaj na forum.

Dzęki za odp. mam tylko jedno jeszcze pytanko. Jeżeli router i komputer będą miały te same adresy MAC to sie nie zagryza…

“Jeżeli router i komputer będą miały te same adresy MAC to sie nie zagryza…” = NIE

Ustaw na laptopie inne adresy DNS.

Na routerze zaznacz “fajke” przy TTL - ważne:)

We właściwościach TCP/IP na laptopie dopilnuj żeby nie było zadnych adresów w zakładce WINS.

Usuń ukryte udostępnianie zasobów administracyjnych na laptopie.

p.s. możesz podac co to za sieć osiedlowa ?:stuck_out_tongue:

Udało mi się skonfigurować. Router ma MAC, bramę, maskę, DNSy podane przez usługodawce. Komputer jest podłączony do niezależnego swicha, który z kolei podłączony jest do swicha w routerze. Laptop jest wpięty bezpośrednio do routera przez kabelek. Obydwa urządzenia maję ustawione “wyszukaj adres IP automatycznie”