Konfiguracja routera na innej sieci


(Djperes) #1

Witam . Tak jak w temacie, chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość skonfigurowania routera u kogoś i używanie go u siebie w domu. Chodzi mi o to czy konfiguracja musi odbyć się na tym samym łączu internetowym na którym będzie używany router ? Z góry dzięki za odp. :smiley:


(Remix) #2

Zależy co to za provider i jaki jest to typ łączą. Twoje hasło i login i tak nie zadziała na innym łączu, jest przypisane do półki na centralce. Możesz u kogoś sobie skonfigurować router na jego loginie i haśle, a potem w domu tylko wpisać swoje. Chyba, że to jakaś kablówka, to może zadziałać inaczej.


(bachus) #3

Bez problemu możesz skonfigurować, oby jednak na końcu dostosować ustawienia WAN (internet) do Twoich potrzeb. Daj punkt odniesienia: jaki masz internet w domu: DSL? (Neostrada, etc.), czy kablówka?


(Djperes) #4

Kablówka .


(bachus) #5

Bądź bardziej wylewny, jedno słowo to nie zdanie. Masz w kablówce blokadę na MAC? Tzn. że tylko jeden komputer może być podłączony do danej sieci? Czasem na routerze trzeba ustawić od strony WAN (internet) taki sam adres MAC. Masz w komputerze stały adres IP, czy z DHCP? Pokaż z komputera:

 

ipconfig /all