Konfiguracja routera na innej sieci

Witam . Tak jak w temacie, chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość skonfigurowania routera u kogoś i używanie go u siebie w domu. Chodzi mi o to czy konfiguracja musi odbyć się na tym samym łączu internetowym na którym będzie używany router ? Z góry dzięki za odp. :smiley:

Zależy co to za provider i jaki jest to typ łączą. Twoje hasło i login i tak nie zadziała na innym łączu, jest przypisane do półki na centralce. Możesz u kogoś sobie skonfigurować router na jego loginie i haśle, a potem w domu tylko wpisać swoje. Chyba, że to jakaś kablówka, to może zadziałać inaczej.

Bez problemu możesz skonfigurować, oby jednak na końcu dostosować ustawienia WAN (internet) do Twoich potrzeb. Daj punkt odniesienia: jaki masz internet w domu: DSL? (Neostrada, etc.), czy kablówka?

Kablówka .

Bądź bardziej wylewny, jedno słowo to nie zdanie. Masz w kablówce blokadę na MAC? Tzn. że tylko jeden komputer może być podłączony do danej sieci? Czasem na routerze trzeba ustawić od strony WAN (internet) taki sam adres MAC. Masz w komputerze stały adres IP, czy z DHCP? Pokaż z komputera:

 

ipconfig /all