Konfiguracja routera NETGEAR DG834G - Wysyłanie logów


(system) #1

Witam.

Jak w temacie. Posiadam router Netgear DG834G i chciałbym aby wysyłał mi logi na maila, ale jakoś nie umie się w tym połapać.

Screen

http://img37.imagefra.me/img/img37/8/7/ ... 8d03ee.jpg

Przypuśćmy że założyłem sobie do tego specjalnie konto na gmail

Nazwa użytkownika: user

Hasło: password

Czy ktoś pomoże mi to wypełnić? Bo wiem tylko co mam wpisać w polu "Send To This E-mail Address"


(Pampali) #2

Generalnie chodzi o to że router nie ma wbudowanego serwera poczty wychodzącej i w związku z tym musi skorzystać z jakiegoś zewnętrznego serwera SMTP. A zatem konfigurujesz router tak jak klienta poczty, aby móc wysyłać wiadomości. Do wysyłania wiadomości możesz skorzystać z tego samego konta email na które będziesz wiadomości wysyłał:


(system) #3

Dzięki.

Screen (trzymając się przykładu)

http://img02.imagefra.me/img/img02/8/7/ ... 30d62d.jpg

To mam za sobą, teraz następny problem.

W zakładce Logs jest ramka z logami i przycisk "send logs" (wysyła logi właśnie na maila)

"unexpected reply" to próby wysłania logów

Pobawiłem się jeszcze z ustawieniami konta na gmailu

http://img38.imagefra.me/img/img38/8/7/ ... bae425.jpg

Za każdą próbę pomocy dziękuje


(Pampali) #4

Zdaje się że jest problem z TLS. Gmail wymaga aby wiadomości wysyłana do serwera SMTP były szyfrowana w protokole TLS i szły na porcie 587.

Możesz spróbować ustawić forwarding smtp.gmail.com > 587 ale mam wątpliwości czy to zadziała. Proponuję skontaktować się z supportem netgera.


(system) #5

Dzięki...

Założyłem konto na wp.pl i teraz wszystko działa, no prawie...

wysyła z konta user na konto user, ale kiedy wypełniam to tak

Send To This E-mail Address: user2@gmail.com

Outgoing Mail Server: smtp.wp.pl

[Zaznaczone] My Mail Server requires authentication

User Name: User

Password: Password

ponieważ chce wysłać na inne konto na gmail'u to:


(Pampali) #6

Wynika z tego że możesz wysyłać logi tylko na to konto w domenie w której masz konto. Trochę to tak jak byś mógł wysyłać pocztę tylko do miasta w którym mieszkasz, moim zdaniem to jest błąd w oprogramowaniu. Zajrzyj tutaj: http://kb.netgear.com/app/products/family/a_id/1288 , odnajdź swoją wersję i jeżeli jest dostępny nowy firmware to wgraj go. Jeżeli masz wątpliwości jak to zrobić i/lub nie rozumiesz jakiś instrukcji to poproś o pomoc kogoś kto to już robił.


(system) #7

Wydaje mi się że to nie problem z routerem lecz z serwerem smtp bo "unexpected reply" to odpowiedź z serwera (chyba... nie znam się na tym bardzo dobrze, więc się pytam), ale firmware sobie pobiorę i zainstaluję na routerze.

Dzięki za pomoc.

P.S

Poradziłem sobie w inny sposób. Trochę pogrzebałem w ustawieniach gmaila i dowiedziałem sie że ma opcję "Importuj pocztę i kontakty:". Teraz wszystko ładnie działa. Jeszcze raz dzięki za pomoc.


(Arek053) #8

stary przerabiałem to jakiś czas tamu problem jest taki ze ruter wysyła domyślnie pocztę np www.wp.pl na port 25 a serwisy tego typu pozmieniały porty na 465 i inne porty teraz nie pamiętam. Kontaktowałem się z technikami z netgara ale nie mogli mi pomóc. Doradzili mi ze muszę znaleźć serwer pocztowy gdzie jest port 25 otwarty :slight_smile: