Konfiguracja routera - problem


(krzysio574) #1

Hej. Chciałem podłączyć koledze router bezprzewodowy Wi-Fi, ale mam problem... Kiedy podłącze główny kabel Ethernet'owy do portu WAN routera, a drugi kabel podłącze do portu LAN i komputera, to nie ma internetu, natomiast kiedy bezpośrednio podłącze główny kabel do komputera, internet działa. Router u mnie działał bez problemu. Przed podłączeniem router został przywrócony do ustawień fabrycznych, DHCP na routerze zostało ustawione na automatyczne, a w ustawieniach karty sieciowej ustawiłem, by DHCP i DNS było przydzielane automatycznie. Jakieś pomysły? Ja u siebie mam POE, ale chyba nie jest wymagane? Nie wiem czy ma. Jeszcze myślałem o zmianie na routerze adresu dostawcy ISP na automatyczny, ale nie mogłem znaleźć - po resecie do fabrycznych powinno być dobrze. Prosze o pomoc, bo nie mam pomysłu.


(bachus) #2

Ustaw po stronie WAN routera taki sam adres MAC, jak ma komputer kolegi - może dostawca internetu (którego z jakiegoś powodu nie podajesz…) właśnie po tym blokuje Twój router. 


(Janusz) #3

Tak dokładnie co napisał “bachus”, w routerze musi być opcja ‘kopiuj adres MAC’.


(krzysio574) #4

 


(Longhorn2009) #5

Jakie IP dostaje komputer gdy podłączysz bezpośrednio bez pośrednictwa rutera? Może jest już jakiś router, który NAT-uje połączenie. 


(krzysio574) #6

Teraz nie mam jak tego sprawdzić, ale gdyby tak było to co należy zrobić? Powiedz cie mi, “przejściówka” PoE jest potrzebna?


(Longhorn2009) #7

Przejściówka PoE służy zasilaniu jakiegoś urządzenia np anteny w przypadku radiówki, kamery IP czy AP. Możesz spróbować podłączyć wtyczkę do portu Ethernet. 


(Krzysiek_PL_) #8

Koledze może nie chodzi o Poe tylko PPPoE?