Konfiguracja routera - problem

Hej. Chciałem podłączyć koledze router bezprzewodowy Wi-Fi, ale mam problem… Kiedy podłącze główny kabel Ethernet’owy do portu WAN routera, a drugi kabel podłącze do portu LAN i komputera, to nie ma internetu, natomiast kiedy bezpośrednio podłącze główny kabel do komputera, internet działa. Router u mnie działał bez problemu. Przed podłączeniem router został przywrócony do ustawień fabrycznych, DHCP na routerze zostało ustawione na automatyczne, a w ustawieniach karty sieciowej ustawiłem, by DHCP i DNS było przydzielane automatycznie. Jakieś pomysły? Ja u siebie mam POE, ale chyba nie jest wymagane? Nie wiem czy ma. Jeszcze myślałem o zmianie na routerze adresu dostawcy ISP na automatyczny, ale nie mogłem znaleźć - po resecie do fabrycznych powinno być dobrze. Prosze o pomoc, bo nie mam pomysłu.

Ustaw po stronie WAN routera taki sam adres MAC, jak ma komputer kolegi - może dostawca internetu (którego z jakiegoś powodu nie podajesz…) właśnie po tym blokuje Twój router. 

Tak dokładnie co napisał “bachus”, w routerze musi być opcja ‘kopiuj adres MAC’.

 

Jakie IP dostaje komputer gdy podłączysz bezpośrednio bez pośrednictwa rutera? Może jest już jakiś router, który NAT-uje połączenie. 

Teraz nie mam jak tego sprawdzić, ale gdyby tak było to co należy zrobić? Powiedz cie mi, “przejściówka” PoE jest potrzebna?

Przejściówka PoE służy zasilaniu jakiegoś urządzenia np anteny w przypadku radiówki, kamery IP czy AP. Możesz spróbować podłączyć wtyczkę do portu Ethernet. 

Koledze może nie chodzi o Poe tylko PPPoE?