Konfiguracja routera tl-wr1043ND

Sytuacja wygląda tak;

 

 

-neostrada podłączona do firmy gdzie mam router (bo tam tez potrzebuje neta) stamtąd mam antenę  

 

 

-kierunkowa która wysyła mi ten sygnał do domu 

 

 

-w domu antena kierunkowa odbierająca podpięta do routera który odbiera sygnał 

 

 

-do tego routera podpięty jeszcze jeden router do rozsyłania sygnału po domu 

 

 

 

 

I tu zaczynają sie schody: 

 

chce te dwa routery w domu zlikwidować kupiłem router tp-link tl-wr1043ND

 

którym chce je zastąpić (jeden router do rozsyłania po domu i odbierania sygnału z anteny kierunkowej)

 

proszę o pomoc w konfiguracji bo szczerze nie potrafię tego ogarnąć 

 

z góry dzięki za pomoc 

 

horkruks1990

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

horkruks1990, ten TPLINK TL-WR1043ND tak nie zadziała (żeby mógł odbierać WiFi i nadawać). Do tego celu musiałbyś kupić router WISP np. TPLINK TL-WR743NDv2. I wtedy podłączasz kabel antenowy do TPLINKa TL-WR743NDv2 i wyszukujesz na nim sieć którą nadaje router Neostrady. Następnie podłączasz tego TPLINKa TL-WR743v2 kablem RJ45 do TPLINKa TL-WR1043ND i na tym routerze tworzysz sieć którą będzie ci on rozprowadzał. Połączenie schematycznie będzie wyglądać tak:

 

Router Neostrada (wysyła WiFi) -> TPLINK TL-WR743NDv2 (odbiera WiFi) -> kabel RJ45 -> TPLINK TL-WR1043ND

 

Pozdrawiam!

mam internet podłaczoną bezpośrednio do routera (tez tp-link)

i pisałem do pomocy technicznej tp.link

powiedzieli ze da sie podłaczyc by jednoczesnie odbierł i wysyłał sygnał wi-fi (czekam na odpowiedz jak go skonfigurować od nich)

a chodzi mi o zlikwidowanie dwóch routerów i w zastepstwie dac ten jeden

schemat wyglada tak teraz

Internet -> kabel -> router tp-link (rozsyła sygnał wi-fi w firmie i do anteny) -> antena kierunkowa(na firmie) -> antena kierunkowa odbierajaca sygnał (na domu) -> router modecom -> kabel rj45 -> router asus (rozsyłajacy sygnał w domu

a tak ma wygładać

Internet -> kabel -> router tp-link (rozsyła sygnał wi-fi w firmie i do anteny) -> antena kierunkowa(na firmie) -> antena kierunkowa odbierajaca sygnał (na domu) -> router tp-link (odbierajacy i rozsyłajacy sygnał po domu)