Konfiguracja routera TL-wr543g

(Withorlo2) #1

Od pewnego czasu szwankował mi router (musiałem go codziennie resetować) więc postanowiłem kupić nowy a z tego względu że się nie znam kupiłem identyczny jak poprzednio bo myślałem że jego konfiguracja to będzie tylko przepisanie wszystkiego ze starego routera ale najwidoczniej nie.

Próbowałem już chyba każdej opcji Quick Setup ale tak czy siak mi nie działał internet. Chciałbym abyście napisali mi czy podczas tego Quick Setup mam wybrać AP Client Router czy AP Router i później PPPoE, Dynamic czy IPStatic IP? Próbowałem z PPPoE (podałem dane jak na starej umowie z poprzednim właścicielem bo teraz przejęła go nowa firma i w nowej umowie mam podany tylko login bez hasła PPPoE, w polu hasło jest kreska a jest za to jakieś SSID podane.

Poniżej umieszczam schemat jak internet do mnie dociera z tym że na tym obrazku nie uwzględniłem Wi-Fi tylko kabel LAN ale aktualnie na tym starym routerze z Wi-Fi korzystać mogę więc proszę Was abyście to uwzględnili podając mi ew. poprawną konfigurację.

scaled.php?server=809&filename=uklad.png&res=landing

(Waber1) #2

A to internet masz od jakieś firmy ? typu Orange, TPSA, Netia ??

Czy ktoś stworzył sobie sieć bezprzewodową i ty się do niej podłączasz ?

Bo z tego co napisales i narysowałeś kablem numer 7 powinneś wpiąc się do routera w gniazdo "WAN", a kabel numer 6 podłączyć do laptopa w gniazda "LAN"

w numer od 1 do 4.

W na routerze pewnie ustawić "Dynamic IP"

(Withorlo2) #3

Internet to radiówka

(Waber1) #4

Jak to radiówka to musisz kabel numer 7 podłączyć pod gniazdo "WAN" w routerze, i powinno wszystko działać.

(roobal) #5

W twoim przypadku operation mode wybierasz AP Router, bo nie łączysz się bezprzewodowo z dostawcą za pomocą routera, wówczas możesz router wykorzystać jako AP. Jeśli operator korzysta z protokołu PPPoE, to typ połączenia wybierz w ustawieniach WAN, a o hasło zwróć się do twojego dostawcy. Zresztą w takich sprawach powinieneś przede wszystkim zwracać się do dostawcy, w końcu za to mu płacisz.

Nie musi, bo porty LAN to porty przełącznika, tu nie zachodzi routing. Jeśli jednak dostawca rezerwuje adres IP dla adresu MAC, np. publiczny adres IP to powinien podłączyć do portu WAN.