Konfiguracja Routera TL-WR741ND - Co wybrać?

Witam

Mam problem a mianowicie mam w domu dwa komputery (Komputer, netbooka) no i na komputerze jest internet (modem stacjonarny) zakupiłem sobie Router’a (TL-WR741ND) i mam problem a mianowicie podłaczam go (zgodnie z instrukcją) i tam daje sobie rade i potem wyskakuje mi bym wybrał jaki mam internet są trzy opcje :

a) Dynamiczny Adres IP

b)Statystyczny Adres IP

c) PPPoE

Wybierałem wszystkie opcje oprócz b bo nie wiem jak go wypełnić i żaden nie działa i teraz moje pytanie którego wybrać? I jeżeli wyjdzie że to ma być Statyczny Adres IP to jak go wypełnić? Bo pokazują mi się takie opcje

Adres Ip

paska podsieci

Bramka domyślna

Preferowany Serwer DNS

Alternatywny Server DNS

I jak to wypełnić (Chyba że mam wybrać inną opcje)

i tu moje pytanie mam adres IP podać mój czy ten kiedy podłącze Routera.

czekam na szybką odpowiedź

Po pierwsze wywal drugi top, bo zrobiłeś 2. Po drugie jeśli masz modem to powinieneś mieć zmienne ip, co powoduje, że powinieneś wybrać opcję nr1. Nie powinno się korzystać z setupa czy jak to się tam nazywa. Wejdź w opcje network >> wan, lub coś podobnego, następnie wybierz dynamiczne i naciśnij renew. Jeśli pojawi ci się ip to powinno działać.

Jeśli masz statyczne ip (chodzi o to, że zewnętrzne ip się nie zmienia). Musisz ustawić takie jakie masz w umowie bądź jakie wyświetla ci się na komputerze po podłączeniu się do internetu w ustawieniach połączenia. Ew ctrl +r >> cmd >> ipconfig i tam masz ip bądź upv4, bramę dns i wszystko co masz wpisać w opcje które chcesz ;]

Szczerzenie wiem co to te pppoe nigdy z tego nie korzystałem i wątpię żeby mi się to w życiu przydało ;]

Jeśli to łącze z telewizji kablowej np. Multimedia to w routerze na porcie WAN ustawiasz “Dynamiczny Adres IP”, po zapięciu do modemu kablówki trzeba ten modem wyłączyć z prądu i włączyć ponownie.

Uważam iż temat należy do zamknięcia żadna z powyższych porad nie była prawidłowa ale dziękuje za pomoc. Sam sobie poradziłem pozdrawiam Adam.

Nasze porady nie były prawidłowe tylko ze względu na złe opisanie przez ciebie problemu. Założę się, że wina braku połączenia była po stronie twojej konfiguracji routera :stuck_out_tongue:

hehe, niee błędem było to że nie czytałem co piszą w instrukcji waliłem po swojemu a jak przeczytałem o co chodzi to wyszło szydło z worka ze muszę wejść na stronę i dokończyć konfigurację :smiley: (jednak człowiek uczy się całe życie)