Konfiguracja Routera Tp-Link TL-WR542G?

to jest kontynnuacja tego wątku viewtopic.php?f=15&t=275123

Tak Router już kupiony i podłączony :slight_smile: , tylko teraz jeszcze jeden problem jego Konfiguracja.

Otóż tak ,Model Routera to Tp-Link TL-WR542G, dostałęm do niego skróconą wersję instrukcji (zdjęcie poniżej) i płytkę CD z instrukcją rozszerzoną pdf w języku angielskim.

link do instrukcji pdf: http://rapidshare.com/files/150077092/T … _Guide.pdf

a91f32e9125c927d.jpg

i teraz niewiem jaki mam wybrać typ połączenia Dynamic IP czy Static IP? wybierając Dynamic IP odrazu przeszłem do drugiej tabelki tak jak widać na zdjęciu powyżej, a jak wybrałem Static IP to wysokczyła mi nowa tabelka screen’y poniżej:

01c98952971e1120m.jpg

cfae412caacf1b10m.jpg

Mam internet z Kablówki osiedlowej i posiadam stały adres IP i niemogę odłączać kabla modemu od karty sieciówej, więc musze jeszcze sklonować Mac’a z siecówki do routera?

Jak masz z kablówki to pewnie Twój dostawca nie podał Ci adresu IP itd. , więc zaznacz Dynamic IP. Jeżeli zaś Ci podał, to zaznacz Static IP i wpisz wszystkie podane Ci dane. Tak musisz sklonować adres MAC.

Wiem jaki mam adres IP i maske podsieci , ale niewiem co wpisać Default Gateway to jest ta bramka domyślna? i jeszcze co oznacza Primary DNS i Secondary DNS co mam tam wpisać, w swoich szczegółach połączenia mam jeszcze adres Serwera DHCP i serwera DNS to któryś z tych mam tam wpisać?

Default Gateway to Bramka pod sieci

a adresy DNS masz we właściwościach połączenia sieciowego

więc najpierw spróbuj podłączyć kompa bez routera, spisz DNS, Bramke i maske( wszystko masz we właściwościach połączenia sieciowego)

i pożniej podłącz router i skonfiguruj go w/w numerami :]

powpisawłem te wszytskie adresy sklonowałem Mac’a sieciówki do router’a i wszystko działa jak należy :smiley: niewpisałem tylko adresu serwera DHCP ale wpisałem DNS , ale i tak działa.

a w jakiej sieci masz neta?? (sorki, że pytam, ale może mi się to przydać)