Konfiguracja routera Wi-Fi pod Neostrade

Witam.

Znajomemu w laptopie padła karta sieciowa po LAN-ie. Miał w ten sposób podpięta Neostrade.

Nie chce narazie oddawać sprzętu do serwisu tylko wymienić router na Wi-Fi bo karta bezprzewodowa działa bez problemu, pozatym i tak miał zmieniać.

Teraz moje pytanie. Czy do konfiguracji routera ADSL trzeba się podłączyć po kablu czy zrobię to od razu przez Wi-Fi?

Pytam, bo nie mam doświadczenia z routerami ADSL a wiem, ze trzeba tam podać jakiś login/nr klienta, hasło.

Hej,

adamus_pl , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Każdy router konfiguruje się na początku po kablu - konieczne jest bowiem ustawienie konfiguracji WiFi i jej zabezpieczenie. W niektórych routerach na przykład WiFi w domyślnych ustawieniach jest wyłączone.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, już zdążyłem trochę poczytać.

Inaczej. Czy jeśli pojadę do niego ze swoim kompem i na nim skonfiguruje router pod neo i Wi-Fi to on nie powinien mieć już żadnych problemów z podłączeniem się do netu (Wi-Fi), dobrze mysle?

Hej,

Tak, dobrze myślisz. Urządzenie praktycznie konfigurujemy tylko raz i powinno działać. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok, dzięki.